Trwa ładowanie...
d45wfdr
18-10-2014 18:15

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski rozpoczął kampanię o reelekcję

Dokończenie budowy obwodnicy Płocka i rewitalizację nabrzeża wiślanego wraz z budową tam promenady zapowiada ubiegający się o reelekcję jako kandydat PO prezydent tego miasta Andrzej Nowakowski. Rozpoczął on kampanię wyborczą.

d45wfdr

Nowakowski przyznał, iż jego celem jest wygrana w pierwszej turze wyborów prezydenta Płocka.

Pytany o spodziewany wynik wyborczy, odparł: - To co dla mnie najważniejsze to wygrana w pierwszej turze wyborów prezydenckich i to jest cel numer jeden. A jeżeli chodzi o radę miasta, to jak najliczniejsza reprezentacja (radnych PO - PAP).

Zaznaczył, że to jaka będzie liczba mandatów dla PO zależy m.in. od samych kandydatów. - Czy to będzie 10, 11, czy 13 radnych PO, to się okaże. Wszystko w rękach wyborców, ale też samych kandydatów na radnych - dodał.

Podczas konwencji wyborczej, która odbyła się w jednym z płockich kin, Nowakowski, oprócz programu wyborczego, zaprezentował listę 50 kandydatów PO do płockiej rady miasta. Wśród nich znaleźli się m.in.: obecni wiceprezydenci Roman Siemiątkowski i Krzysztof Izmajłowicz oraz przewodniczący rady miasta Artur Jaroszewski.

d45wfdr

Na konwencji obecni byli kandydaci PO na radnych sejmiku wojewódzkiego z okręgu płocko-ciechanowskiego nr 4: dotychczasowy radny mazowiecki tej partii Stefan Kotlewski oraz Krzysztof Buczkowski, szef płockiej agendy ONZ ds. zrównoważonego rozwoju CIFAL.

Według Nowakowskiego, w ciągu ostatnich czterech lat nakłady na rozwój Płocka wyniosły blisko 1 mld zł, z czego 1/3 stanowiły środki zewnętrzne. - Chcemy to robić dalej. Jesteśmy przygotowani, żeby w najbliższej kadencji tych środków było na poziomie 1,5 mld zł, z czego, jak sądzę, około połowy stanowić będą środki zewnętrzne, unijne - powiedział Nowakowski. Dodał, iż miasto ma już przygotowane kolejne plany inwestycji. - Jesteśmy przygotowani do absorpcji środków z nowej perspektywy unijnej. Chcemy dobrze wykorzystać tę szansę - zaznaczył.

W trakcie konwencji Nowakowski zapowiedział m.in. dokończenie budowy obwodnicy Płocka, a także rewitalizację nabrzeża wiślanego wraz z budową promenady, budowę Płockiego Inkubatora Przedsiębiorczości i utworzenie podstrefy ekonomicznej. Mówił też o zrealizowanych przedsięwzięciach, jak pierwszy odcinek obwodnicy, wiadukt kolejowy, czy remont najstarszej polskiej szkoły i jednej z najstarszych w Europie, istniejącej nieprzerwanie od 1180 r. - obecnie L.O. im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

- Cztery lata temu przedstawiliśmy program wyborczy. Dziś mogę powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa, dotrzymałem słowa. Te cztery lata to okres dobrych zmian, choć realizowanych w bardzo trudnym czasie kryzysu gospodarczego. Nie można o tym zapominać - mówił podczas konwencji Nowakowski. Apelował o udział w głosowaniu w wyborach samorządowych. - Trzeba wziąć odpowiedzialność za przyszłość Płocka - dodał.

d45wfdr

Kontrkandydatami Nowakowskiego w wyborach na prezydenta Płocka będą: obecni radni - szef płockiego SLD Arkadiusz Iwaniak i niezrzeszony Mirosław Milewski (b. prezydent miasta w latach 2002-10), a także poseł PSL (szef sejmowej komisji samorządu terytorialnego) Piotr Zgorzelski, senator PiS Marek Martynowski (popierany przez Polskę Razem Jarosława Gowina i Solidarną Polskę), kandydat KWW Samorządni dla Płocka Marek Owsik i bezpartyjna Iwona Wierzbicka, związana z Kongresem Kobiet.

W 2010 r. Nowakowski, jako kandydat PO, wygrał wybory prezydenta Płocka w drugiej turze, uzyskując 52,34 proc. głosów. Pokonał sprawującego wówczas to stanowisko drugą kadencję Milewskiego, który uzyskał 47,66 proc. głosów.

Wybory do 25-osobowej rady miasta Płocka wygrało w 2010 r. PiS, uzyskując 9 mandatów. Pozostałe miejsca zajęły: PO - 7 mandatów, SLD - 5, stowarzyszenie "Nasz Kraj" - 2 mandaty, a PSL i stowarzyszenie "Nasze Miasto Płock" po 1 mandacie. Już w trakcie kadencji troje radnych PiS i jeden radny PO zmienili przynależność, przystępując do klubu Polski Razem Jarosława Gowina. Jeden radny PiS został z kolei radnym niezależnym.

W wyborach do sejmiku mazowieckiego w 2010 roku na 51 mandatów 17 zdobyła PO, 14 mandatów PiS, 13 PSL i 7 SLD.

d45wfdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45wfdr
Więcej tematów