Trwa ładowanie...

Prezydent: państwo musi być przygotowane na działania terrorystów

W Polsce nie ma bezpośredniego zagrożenia terrorystycznego, jednak podjęto działania, by lepiej przygotować się do zjawisk o charakterze terrorystycznym, które mogą wystąpić w Europie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.
Share
Prezydent Bronisław Komorowski oraz szef BBN Stanisław Koziej
Prezydent Bronisław Komorowski oraz szef BBN Stanisław KoziejŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d43fpuo

Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent poinformował, że wnioski dla Polski związane z kryzysem na tle zamachu terrorystycznego we Francji były jednym z punktów posiedzenia Rady. Dodał, że informację na ten temat przedstawili szefowa MSW Teresa Piotrowska oraz koordynator ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

- Z tego płynie wniosek w zasadzie jeden, że - taka jest ocena odpowiednich służb - nie grożą nam bezpośrednie zagrożenia tego samego typu, co we Francji, to jednak muszą być uruchamiane i są uruchamiane systemy państwa, także przegląd systemu prawnego, które by pozwoliły na lepsze przygotowanie państwa polskiego na przyszłość do zjawisk kryzysowych o charakterze terrorystycznym, które w Europie mogą się wydarzyć - powiedział prezydent Komorowski.

Tematem Rady Bezpieczeństwa Narodowego był m.in. projekt doktryny cyberbezpieczeństwa RP.

d43fpuo

Zobacz również: "Służby w stanie podwyższonej gotowości"

d43fpuo

Podziel się opinią

Share
d43fpuo
d43fpuo
Więcej tematów