Trwa ładowanie...

Prezydent Niemiec: zamachy w Paryżu wojną nowego rodzaju

Prezydent Niemiec Joachim Gauck nazwał zamachy terrorystyczne w Paryżu wojną nowego rodzaju. W przemówieniu wygłoszonym z okazji Dnia Żałoby Narodowej Gauck podkreślił, że demokracja jest silniejsza od terroryzmu.
Share
Prezydent Niemiec: zamachy w Paryżu wojną nowego rodzaju
Źródło: Wikipedia
dvnkj3g

- Żyjemy w czasach, w których przyszło nam opłakiwać ofiary wojny nowego rodzaju; ofiary perfidnie działającej bandy morderców, terrorystów - powiedział Gauck podczas uroczystego posiedzenia Bundestagu poświęconego pamięci ofiar wojen i dyktatur.

Prezydent zaznaczył, że ataki w Paryżu skierowane były nie tylko przeciwko Francji, lecz także otwartemu społeczeństwu. Jak dodał, sprawcy muszą wiedzieć, że "wspólnota demokratów jest silniejsza od międzynarodówki nienawiści". - Chylimy czoło przed zmarłymi, lecz nigdy nie ugniemy się przed terrorem - zapewnił prezydent Niemiec.

Minister obrony Ursula von der Leyen ostrzegła przed zbyt pochopną dyskusją o ewentualnym udziale Niemiec w militarnych działaniach NATO przeciwko Państwu Islamskiemu. - Nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji w tę czy inną stronę - powiedziała von der Leyen telewizji ARD. - Konieczny jest spokój - dodała szefowa resortu obrony.

dvnkj3g

Zobacz również: Atak paniki na placu Republiki w Paryżu

dvnkj3g

Podziel się opinią

Share
dvnkj3g
dvnkj3g
Więcej tematów