Trwa ładowanie...
20-11-2014 13:05

Prezydent Litwy apeluje o pomoc dla Ukrainy i ostrzega przed rozprzestrzenianiem się agresji Rosji

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite uważa, że Ukraina, która wybrała drogę demokratyczną i kierunek na Unię Europejską, potrzebuje wszechstronnej pomocy, w tym politycznej i humanitarnej. Grybauskaite wypowiedziała się dla litewskiego radia LRT.

Prezydent Litwy apeluje o pomoc dla Ukrainy i ostrzega przed rozprzestrzenianiem się agresji RosjiŹródło: AFP, fot: Georges Gobet
dyqdjp6
dyqdjp6

- Polityczna, humanitarna i militarna pomoc jest niezbędna dla tego kraju, dla tych ludzi, którzy wybrali drogę demokratyczną, którzy dokonali wyboru samodzielnego kierowania krajem, podjęli decyzję w kwestii ukierunkowania kraju na Unię Europejską, by mogli działać bez presji, bez militarnej interwencji i agresji - powiedziała litewska prezydent.

Jej zdaniem Ukraina stawia opór nie tylko militarnemu atakowi, lecz także agresji gospodarczej i informacyjnej.

- Litwa, jak inne państwa unijne, zdaje sobie sprawę, że o pokój trzeba walczyć, że trzeba go bronić, że suwerenność jest nietykalna, i że każdy naród ma prawo do własnego państwa i nikt nie może mu nic dyktować - powiedziała prezydent Litwy podkreślając, że należy to uzmysłowić Kremlowi.

Zdaniem Grybauskaite obecnie Ukraina walczy o pokój dla całej Europy. - Jeśli terrorystyczne państwo, które dokonuje agresji na sąsiednie państwo, nie zostanie powstrzymane, agresja może się rozprzestrzenić na Europę i poza nią - powiedziała Grybauskaite w radiu LRT.

Zobacz również - Dziennikarz zaszedł drogę Putinowi. Prezydent Rosji musiał odpowiedzieć
dyqdjp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyqdjp6
Więcej tematów