Trwa ładowanie...
d6ub9ot

Prezydent Kwaśniewski i kolumbijscy biznesmeni

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w trzecim dniu wizyty w Kolumbii spotka się w poniedziałek w Bogocie z przedstawicielami kolumbijskiego biznesu. W rozmowach wezmą udział przedsiębiorcy z Polski, którzy towarzyszą prezydentowi w podróży po państwach Ameryki Południowej.

Share
d6ub9ot

Po spotkaniu z kolumbijskimi przedsiębiorcami, Aleksander Kwaśniewski po raz kolejny spotka się z prezydentem Kolumbii Andresem Pastraną, z którym rozmawiał także w sobotę w Cartagenie.

Po rozmowie dwóch prezydentów zostanie przyjęta wspólna deklaracja dotycząca współpracy polsko-kolumbijskiej i współpracy w regionie. Szef prezydenckiego biura spraw międzynarodowych Andrzej Majkowski powiedział, że Polska chce w przyszłości podpisać z Kolumbią deklarację o współpracy policji w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Przez Polskę prowadzi szlak narkotykowy z Kolumbii. Już w latach 90., przestępcy zaczęli przemycać przez Polskę narkotyki, które trafiały do Europy Zachodniej.

W poniedziałek późnym wieczorem czasu polskiego, prezydent Kwaśniewski odleci do Peru. Będzie to ostatni kraj na trasie wizyty polskiego prezydenta w krajach Ameryki Południowej.(miz)

d6ub9ot

Podziel się opinią

Share
d6ub9ot
d6ub9ot
Więcej tematów