Trwa ładowanie...
d36m5l7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Komorowski będzie zeznawać jako świadek

Bronisław Komorowski zostanie 18 grudnia przesłuchany przez sąd w Pałacu Prezydenckim w Warszawie - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d36m5l7

Prezydent jest świadkiem w procesie karnym dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera WSW Aleksandra L. oskarżonych o proponowanie pozytywnej weryfikacji za pieniądze oficerowi WSI.

O przesłuchanie w Pałacu, które odbędzie się z udziałem publiczności, wnioskowała Kancelaria Prezydenta. To pierwszy taki przypadek w powojennej Polsce. Wcześniej zeznawał tylko prezydent Lech Kaczyński w procesie o inwigilację prawicy. Ale zeznania złożył w sądzie.

W Polsce nie ma jasnych regulacji mówiących, że można przesłuchać prezydenta jako świadka. Takich zeznań odmówił w sądzie w procesie cywilnym Aleksander Kwaśniewski.

d36m5l7

Podziel się opinią

Share

d36m5l7

d36m5l7
Więcej tematów