Trwa ładowanie...
d3g2p2o

Prezydent Duda i premier Szydło w "polskiej Fatimie"

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem zakończyły się główne polskie uroczystości 100. rocznicy objawień fatimskich. We mszy świętej wzięli udział hierarchowie Kościoła, a także prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oraz premier Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Duda i premier Szydło w "polskiej Fatimie"
(PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d3g2p2o

Podczas uroczystości w sanktuarium na Krzeptówkach, zwanego "polską Fatimą", został odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. - Chodzi o przypomnienie, że całe życie osobiste, rodzinne i społeczne powinno być ukierunkowane ku Chrystusowi, którego matką jest Maryja, której serce wyobraża najdoskonalej miłość Bożą - mówił abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył eucharystii.

Było to nawiązanie do aktu dokonanego 8 września 1946 roku przez biskupów zgromadzonych pod przewodnictwem prymasa Polski kard. Augusta Hlonda na Jasnej Górze. Wcześniej, w 1942 roku, ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi dokonał papież Pius XII. Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września, w święto narodzenia Matki Bożej.

Na Krzeptówkach zgromadziły się też tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wierni podkreślali, że zakopiańskie sanktuarium to szczególne miejsce kultu Matki Bożej z Fatimy, jednocześnie ściśle związane z osobą św. Jana Pawła II. W środę minie 20. rocznica konsekrowania przez Ojca Świętego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

d3g2p2o

Świątynię wybudowano jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku.

Zobacz też: Prezydent jakiego nie znacie - kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

Źródło: WP, Polskie Radio, IAR

d3g2p2o

Podziel się opinią

Share

d3g2p2o

d3g2p2o
Więcej tematów