Trwa ładowanie...

Prezydent Czech w szpitalu. Andrzej Duda: "Agata i ja martwimy się o Ciebie"

Czeski prezydent Milosz Zeman nadal przebywa w szpitalu. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia skierowali do przywódcy Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. "Modlimy się o Twoje zdrowie" - napisała polska para prezydencka w specjalnej depeszy.

Share
Prezydent Czech w szpitalu. Andrzej Duda: "Agata i ja martwimy się o Ciebie"
Prezydent Czech w szpitalu. Andrzej Duda: "Agata i ja martwimy się o Ciebie" Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel
d3cpmgv

Życzenia powrotu do zdrowia wysłali do Milosza Zemana prezydenci regionu. Wśród nich nie zabrakło prezydenta Polski Andrzeja Dudy. W piśmie podkreślono, że polska para prezydencka modli się o zdrowie czeskiego przywódcy.

"Agata i ja martwimy się o Ciebie. Oboje życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i modlimy się o Twoje zdrowie" - napisali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W podobnym tonie wypowiedział się też m.in. prezydent Austrii. "Z niecierpliwością czekam na dobre wieści o Pana dalszym powrocie do zdrowia" - przekazał Alexander Van der Bellen.

d3cpmgv

"Wiem, że przeżywasz trudny okres, dlatego chciałbym Ci życzyć zdrowia i siły, szybkiego wyzdrowienia" - napisała z kolei prezydent Słowacji Zuzana Czaputova.

Zobacz też: Gowin: Kaczyński wykorzystuje narodowców do eskalowania napięcia z UE

Zeman wciąż w szpitalu. Żona prezydenta Czech przekazała nowe informacje

W czwartek najnowsze wieści o stanie zdrowia Milosza Zemana przekazała jego żona, Ivana Zemana. Podczas konferencji prasowej poinformowała, że leczenie jej męża wymaga czasu.

d3cpmgv

"Mogę potwierdzić, że jest on (prezydent Zeman - przyp. red.) obecnie poddawany leczeniu, które potrwa jeszcze długo. Uważam spekulacje na temat diagnoz i prognoz za co najmniej wysoce nieetyczne" - powiedziała małżonka czeskiego prezydenta.

Milosz Zeman do szpitala trafił w niedzielę 10 października. Jego lekarz prowadzący Miroslav Zavoral oświadczył, że diagnoza jego przypadłości jest znana. - Powodem jego hospitalizacji są powikłania, towarzyszące przewlekłej chorobie, na którą jest u nas leczony - wskazał dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3cpmgv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cpmgv
d3cpmgv
Więcej tematów