Trwa ładowanie...
sondaż

Prezydent coraz bardziej wyrazisty. Nowy sondaż

Ubywa Polaków, którzy nie ma swojego zdania na temat działań prezydenta Andrzeja Dudy. Taką deklarację złożyło już tylko siedem proc. ankietowanych. Z kolei parlamentarzyści mają wyraźne powody do zmartwień: źle ocenia ich coraz więcej z nas.

Share
Prezydent coraz bardziej wyrazisty. Nowy sondaż
Źródło: East News, fot: Adam Jastrzębowski/REPORTER
d2eqpt8

Jak wynika ze styczniowego sondażu CBOS, pozytywnie pracę prezydenta ocenia 59 proc. Polaków. To o 2 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem. Suma ocen negatywnych wobec działań Andrzeja Dudy również wzrosła o 2 pkt. proc - do 34 proc.

Tym samym spadła liczba osób, które nie mają wyrobionej opinii o działalności prezydenta. Brak jednoznacznej opinii zadeklarował tym razem co 14. ankietowany (przy co 10. w grudniu).

Oceny posłów i senatorów

W sondażu pytano również o ocenę prac Sejmu i Senatu. W przypadku obu izb CBOS odnotował - w ujęciu miesięcznym - spadek ocen pozytywnych o 2 pkt. proc.

d2eqpt8

Dobrze działania posłów ocenia już mniej co trzeci uczestnik badania - 29 proc. przy 55 proc. głosów krytycznych. Co szósta osoba (16 proc.) nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.

Podobnie jest w przypadku funkcjonowania Senatu: pozytywnie na ten temat wypowiada się 30 proc. badanych, a negatywnie - 47 proc. Tu niezdecydowanych jest więcej, bo aż 23 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-17 stycznia 2019 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych 986 mieszkańców Polski.

d2eqpt8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Duda nie zgadza się z tezą o mordzie politycznym. „Wątpię w to”

d2eqpt8

Podziel się opinią

Share
d2eqpt8
d2eqpt8
Więcej tematów