Trwa ładowanie...

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się z Ewą Kopacz. Tematem skład nowego rządu

Prezydent Bronisław Komorowski będzie dzisiaj rozmawiał z Ewą Kopacz o kształcie personalnym rządu, na którego czele ma stanąć dotychczasowa marszałek sejmu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.30 w Belwederze.

Share
Prezydent Bronisław Komorowski spotka się z Ewą Kopacz. Tematem skład nowego rządu
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2mbt9t

- Elementem tego spotkania będzie ustalenie dalszych kroków, dla mnie będzie to też okazja do zapoznania się z zamiarami przyszłej pani premier - mówił prezydent odnosząc się do planowanego spotkania.

Ewa Kopacz zapowiedziała z kolei, że zamierza dobierać ludzi pod wyznaczone przez siebie zadania. - Nie unikniemy kontynuacji pewnych dobrych rzeczy, które rozpoczął tamten rząd, ale będą też nowe elementy - zapewniała kandydatka koalicji PO-PSL.

d2mbt9t

Marszałek sejmu wczoraj przez cały dzień prowadziła konsultacje w sprawie nowego rządu. W jej sejmowym gabinecie pojawili się m.in. Elżbieta Bieńkowska, Radosław Sikorski i Bartłomiej Sienkiewicz.

Kopacz od 2007 r. do 2011 r. pełniła funkcję ministra zdrowia. Od 2010 r. wiceprzewodnicząca PO, a od 2011 pełniła funkcję marszałka polskiego sejmu.

Donald Tusk podał się do dymisji

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął dymisję rządu Donalda Tuska, powierzając mu dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. - Wyrusza pan w daleką podróż - zwrócił się do odchodzącego premiera.

d2mbt9t

- Dymisja pana premiera i całej Rady Ministrów wiąże się ze zjawiskiem szczególnym - odbiegającym od całej dotychczasowej praktyki. Wiąże się z tym, że polski premier został przewodniczącym Rady Europejskiej. To niewątpliwie jest wydarzenie bez precedensu, wydarzenie samo w sobie będące ogromnym źródłem satysfakcji - jestem przekonany - że i osobistej, i satysfakcji dla nas wszystkich, bo to jest w jakiejś mierze spuentowanie 25-lecia polskiej wolności i 10 lat w UE - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski.

d2mbt9t

Podziel się opinią

Share
d2mbt9t
d2mbt9t
Więcej tematów