Trwa ładowanie...
db2jchd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Bronisław Komorowski: nie sprzedamy Ukrainie broni, póki trwa konflikt

Dotychczasowe ustalenia szczytu NATO w Newport stwarzają realną podstawę do bardzo optymistycznej oceny jego ostatecznych efektów - ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Dziennikarze pytali też prezydenta o sprzedaż broni Ukrainie. Bronisław Komorowski zadeklarował, że Polska jest gotowa spełnić oczekiwanie Ukrainy i - po zakończeniu konfliktu - może udzielić wsparcia w modernizacji ukraińskich sił zbrojnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski podczas szczytu NATO
Prezydent Bronisław Komorowski podczas szczytu NATO (PAP, Fot: Paweł Supernak)
db2jchd

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z ukraińskim prezydentem Petro Poroszenką w czasie trwającego w Walii szczytu NATO. Jak relacjonował, strona ukraińska nie zwróciła się z konkretnymi prośbami.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że Polska może pomóc w modernizacji ukraińskiej armii, ale dopiero, gdy na Ukrainie nastanie pokój. Prezydent zasugerował, że na razie nie ma mowy o dozbrajaniu Ukraińców, a ta kwestia nie padła w rozmowie z Petro Poroszenką. - Strona ukraińska określa potrzeby własne. W rozmowie z prezydentem Poroszenko takie oczekiwanie się nie pojawiło - mówił Komorowski.

Bronisław Komorowski powiedział, że "pojawiło się oczekiwanie polskiego wsparcia dla przyszłej modernizacji armii ukraińskiej". - Oczywiście, że Polska jest skłonna odpowiedzieć pozytywnie na oczekiwania strony ukraińskiej. Sami wykonaliśmy gigantyczną pracę w zakresie modernizacji własnych sił zbrojnych. Bardzo chętnie tym doświadczeniem i wsparciem w tym trudnym procesie jesteśmy gotowi udzielić pomocy - oświadczył Komorowski

db2jchd

Jak powiedział prezydent Komorowski, to Ukraina powinna określić zakres ewentualnej pomocy, jakiej oczekuje od NATO. - Polska niezmiennie udziela wsparcia niepodległości i integralności terytorialnej, ale dla nas jest sprawą zasadniczą, by to strona ukraińska określała własne cele i dążenia - podkreślił.

Jak powiedział prezydent, Polska i większość krajów NATO "są zainteresowane udzielaniem skutecznej pomocy w doprowadzeniu do zakończeniu konfliktu na wschodzie Ukrainy. Według prezydenta strona ukraińska wiąże też duże nadzieje z przygotowywanym zawieszeniem broni. - Polska i wszystkie kraje NATO życzą, by to zawieszenie stało się realnością - powiedział.

db2jchd

Podziel się opinią

Share

db2jchd

db2jchd
Więcej tematów