Trwa ładowanie...
Prezydent Andrzej Duda w Wietnamie. Byliśmy na miejscu
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w Wietnamie. Byliśmy na miejscu

Bez marynarki, ale z w towarzystwie ochroniarzy - tak prezydent Andrzej Duda spacerował ulicami Wietnamu. Choć wybrał się tam, by budować współpracę gospodarczą Polski z tym krajem, znalazł chwilę na przejście jedną z tamtejszych ulic i obejrzenie kolorowych witryn sklepowych. Kamera Wirtualnej Polski wszystko zarejestrowała.

Share
dgipa6b

Ministrowie, 65 biznesmenów i prezydent - to polska delegacja na forum gospodarcze do Ho Chi Minh. Wizyta potrwa cztery dni, rozpoczęła się w poniedziałek.

Przed wylotem Andrzej Duda zapewniał, że Polska może wiele zyskać na współpracy gospodarczej z Wietnamem.

- Będą zawierane umowy międzyrządowe, będzie finalizowana kwestia pożyczki, której Polska udziela Wietnamowi po to, żeby Wietnam kupował dobra w Polsce. Będą w związku z tym zawierane umowy gospodarcze między innymi przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - mówił prezydent w TVN 24.

dgipa6b

Zapowiedział też, że otwarte zostanie przedstawicielstwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh. Plan wizyty zakłada też spotkanie Dudy z jego odpowiednikiem - prezydentem Wietnamu.

Jak podkreślił, stara się "przecierać różnego rodzaju szlaki, likwidować bariery, co bardzo często w rozmowach z prezydentami jest możliwe". - Uważam, że jest to mój obowiązek jako prezydenta i dlatego polscy biznesmeni byli ze mną w Kazachstanie, Chinach, Etiopii - tłumaczył.

Mimo służbowych obowiązków polskim delegatom udało się oglądać Wietnam z bliska.

dgipa6b

Podziel się opinią

Share
dgipa6b
dgipa6b
Więcej tematów