Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Prezydent Andrzej Duda spotka się z wiceprezydentem USA Mike'em Pence'em "w cztery oczy"

Wiceprezydent USA Mike Pence, który w niedzielę przybywa do Warszawy i weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie, w poniedziałek będzie rozmawiał "w cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mike Pence z małżonką przyleci do Warszawy 1 września
Mike Pence z małżonką przyleci do Warszawy 1 września (East News)

Z komunikatu wynika, że Mike Pence spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w poniedziałek. O godz. 10.15 para prezydencka powita wiceprezydenta USA i jego żonę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Po powitaniu - o godz. 10.20 nastąpi spotkanie par prezydenckich.

Zobacz także: 1 września. Mike Pence skomentował wizytę w Polsce

Dokładnie dziesięć minut później, czyli o godz. 10.30 ma rozpocząć się rozmowa "w cztery oczy" prezydenta Polski i wiceprezydenta USA. Zgodnie z komunikatem Kancelarii Prezydenta potrwa ona 10 minut. Następnie zaplanowano rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Dudy i Pence'a. Spotkanie z przedstawicielami mediów ma odbyć się o godz. 11.40.

Duda i Pence porozmawiają m.in. o współpracy energetycznej

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował w piątek, że Duda i Pence będą rozmawiali m.in. o kwestiach gospodarczych i współpracy energetycznej.

- Chcielibyśmy, by dynamika polskiej gospodarki przełożyła się na amerykańską ofertę inwestycyjną dla Polski. W tym zakresie są czynione duże zabiegi i mam nadzieję, że niedługo będziemy w stanie ogłosić kolejne ważne amerykańskie inwestycje gospodarcze, produkcyjne, które będą miały miejsce w Polsce - mówił.

* Zobacz także: 1 września. Donald Trump odwołuje przylot do Polski. Przyczyną huragan*

Tematem rozmów ma być także współpraca wojskowa i wspólne inwestowanie w bezpieczeństwo militarne naszego regionu i całego NATO.

- Są też kwestie relacji społecznych. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli do ogłoszenia bardzo ważne informacje dotyczące programu bezwizowego - dodał Szczerski.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów