Trwa ładowanie...
d2vok3t
d2vok3t

Prezydent Andrzej Duda "przesyłał całusy" protestującym?

• Według Piotra Wacha prezydent wykonał gest w kierunku protestujących • Podobny gest wykonała Agata Duda podczas wizyty w Nowym Jorku
Share
d2vok3t

Piotr Wach, który z ramienia Nowoczesnej kandydował do Senatu, zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym Andrzej Duda "posyła całusa". Jak twierdzi Wach, prezydent pożegnał się w ten sposób z protestującymi przed budynkiem, w którym odbywał się XII Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie.

To w trakcie tego zjazdu prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński, został powitany owacją na stojąco. W przemówieniu otwierającym zjazd prezydent prosił, aby środowisko adwokackie dostrzegało problemy związane ze sprawami dyscyplinarnymi. Prosił również o obiektywizm, gdy środowisko adwokatów zabiera głos w sprawach politycznych, bądź w kwestiach ze styku prawa i polityki. Wyjaśnił, że przez zachowanie obiektywizmu rozumie przedstawianie faktów takimi, jakimi były, i w takiej kolejności, w jakiej wystąpiły. Apelował także o obiektywne oceny znaczenia faktów.

Podczas wrześniowej wizyty pary prezydenckiej w USA Agata Duda przesłała całusy grupie zwolenników KOD, która protestowała przed polskim konsulatem w Nowym Jorku. Do prezydenta kierowano wówczas okrzyki: "Duda, to ci się nie uda" i "Marionetka".

d2vok3t

Podziel się opinią

Share
d2vok3t
d2vok3t
Więcej tematów