Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda chce aby Polska uczestniczyła w podboju kosmosu

W poniedziałek, 22 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się konferencja "Technologie Przyszłości. Przemysł Kosmiczny". Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że stawia Polsce ambitny cel – chce aby kraj uczestniczył w światowej strategii kosmicznej.

Share
Prezydent Andrzej Duda chce aby Polska uczestniczyła w podboju kosmosuŹródło: Agencja Gazeta
d4l80f8

Andrzej Duda chce aby Polska zaistniała na globalnym rynku kosmicznym

"Chcemy, zgodnie z naszą strategią kosmiczną, aby na globalnym rynku kosmicznym Polska działalność stanowiła 3 proc." – powiedział Andrzej Duda podczas poniedziałkowej konferencji "Technologie Przyszłości. Przemysł Kosmiczny". Prezydent zwrócił uwagę, ze podbój kosmosu stawia przed rynkiem "najnowocześniejsze wymagania", ale mimo wszystko polskie instytuty badawcze są w stanie im sprostać.

"Z dumą patrzę na to, że są polskie instytuty badawcze, że są jednostki badawczo-rozwojowe, polskie firmy, które w tym wyścigu - nie tylko ambitnie, ale przede wszystkim z wielkim powodzeniem biorą udział"– dodał prezydent Andrzej Duda.

Polska strategia kosmiczna: coraz więcej inwestycji w sektor kosmiczny

Polska od 2012 roku jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W naszym kraju działa również Polska Agencja Kosmiczna, która realizuje polską strategię kosmiczną. Również minister przedsiębiorczości technologii Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że "inwestowanie w sektor kosmiczny tratujemy bardzo poważnie, jako element strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".
Według strategii polityki kosmicznej założono, że do 2030 roku polski sektor kosmiczny będzie obejmował 3 proc. światowego obrotu.

d4l80f8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l80f8
d4l80f8
Więcej tematów