Trwa ładowanie...
d38evn0

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie odwołała Zgromadzenie Sędziów. Bo chcieli poprosić ją o rezygnację

Prezes Dagmara Pawełczyk-Woicka po raz kolejny odwołała Zgromadzenie Sędziów w przeddzień wyznaczonego terminu. Zrobiła to "bez istotnych powodów". Sędziowie nie dali za wygraną i zebrali się na korytarzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes SO w Krakowie sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka
Prezes SO w Krakowie sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d38evn0

Krakowscy sędziowie mieli się spotkać na zgromadzeniu. Zamierzali przyjąć uchwały krytykujące prezes Sądu Okręgowego Dagmarę Pawełczyk-Woicką. Została ona mianowana na to stanowisko z polecenia Zbigniewa Ziobry. Mieli wezwać ją, żeby ustąpiła z tej funkcji. Sędziowie chcieli także podjąć uchwały dotyczące KRS oraz wybrać kandydatów na rzecznika dyscyplinarnego.

Ale tak się nie stało, bo prezes sądu odwołała Zgromadzenie Sędziów. Sędziowie byli oburzeni, spotkali się na korytarzu. "Wyrażamy głębokie oburzenie wobec bezpodstawnego odwoływania zgromadzeń przedstawicieli sędziów okręgu krakowskiego" - powiedział sędzia Dariusz Mazur ze stowarzyszenia Themis. Przemawiał do zgromadzanych stojąc na ławce.

Sędziowie o prezes. "Przejaw złej organizacji pracy"

"Odwoływanie Zgromadzeń w przeddzień ich terminów i bez istotnych powodów stanowi nie tylko przejaw złej organizacji pracy, braku umiejętności zarządzania sądem i lekceważenia sędziów oraz organów samorządu sędziowskiego, ale prowadzi także do obstrukcji toczących się postępowań" - czytamy w oświadczeniu.

Sędziowie przekonują, że nie poddadzą się. Już zapowiedzieli, że nie zrezygnują z krytycznego stanowiska wobec prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej.

d38evn0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Poszli w manifestacji pierwszego maja, a teraz grozi im wyrzucenie z uczelni

d38evn0

Podziel się opinią

Share

d38evn0

d38evn0
Więcej tematów