Trwa ładowanie...

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ściśle chroniony. Ujawniono przelewy dla firmy ochroniarskiej

Jarosław Kaczyński bez wątpienia jest jedną z najlepiej ochranianych osób w Polsce. Prezes PiS od kilku lat widywany jest w otoczeniu ochroniarzy z elitarnej Grom Group. Teraz ujawniono kwoty, jakie regularnie przelewa partia na rzecz bezpieczeństwa lidera partii.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ściśle chroniony. Ujawniono przelewy dla firmy ochroniarskiejŹródło: East News
d46he4n
d46he4n

Z dokumentów, które posiada Krajowe Biuro Wyborcze, wynika, że PiS wydaje na wsparcie prezesa blisko 150 tys. zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 1,6 milona złotych - ujawnia portal interia.pl. To kolejny wzrost wynagrodzenia dla firmy zapewniającej bezpieczeństwo Jarosława Kaczyńskiego. W zeszłym roku ta kwota była niższa o 200 tys. złotych, a w 2013 roku "zaledwie" milion.

W samym marcu 2019 r. ochroniarze prezesa PiS mieli zarobić dwukrotnie po 135 tys. zł. Łącznie za rok ubiegły zainkasowali ponad 1,86 mln zł. - To zapewne kwota brutto. Po odjęciu VAT i standardowej marży 7 proc. zostaje ok. 100 tys. zł. Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie. Całkiem niezła stawka - wylicza gen. Grzegorz Mozgawa, były szef Biura Ochrony Rządu.

PiS od lat korzysta z usług renomowanej firmy Grom Group. Firma została założona przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajdują się usługi byłych komandosów, oficerów służb specjalnych i funkcjonariuszy BOR. Ochroniarze, jak wielokrotnie opisywały media, mogą cieszyć się specjalnymi przywilejami. Towarzyszą prezesowi PiS w sejmowych kuluarach, chociaż nie mają tam wstępu dziennikarze. Co do zasady ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego nie odstępują go na krok.

Ponad 1,8 mln zł, które przeznaczono w 2019 roku na ochronę byłego premiera, pochodzi z subwencji partyjnych. W 2019 roku PiS otrzymało z tego tytułu 18 543 370,32 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d46he4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46he4n
Więcej tematów