Trwa ładowanie...
d1rv7mg

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ściśle chroniony. Ujawniono przelewy dla firmy ochroniarskiej

Jarosław Kaczyński bez wątpienia jest jedną z najlepiej ochranianych osób w Polsce. Prezes PiS od kilku lat widywany jest w otoczeniu ochroniarzy z elitarnej Grom Group. Teraz ujawniono kwoty, jakie regularnie przelewa partia na rzecz bezpieczeństwa lidera partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Wawelu (zdj. arch.)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Wawelu (zdj. arch.) (East News)
d1rv7mg

Z dokumentów, które posiada Krajowe Biuro Wyborcze, wynika, że PiS wydaje na wsparcie prezesa blisko 150 tys. zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 1,6 milona złotych - ujawnia portal interia.pl. To kolejny wzrost wynagrodzenia dla firmy zapewniającej bezpieczeństwo Jarosława Kaczyńskiego. W zeszłym roku ta kwota była niższa o 200 tys. złotych, a w 2013 roku "zaledwie" milion.

W samym marcu 2019 r. ochroniarze prezesa PiS mieli zarobić dwukrotnie po 135 tys. zł. Łącznie za rok ubiegły zainkasowali ponad 1,86 mln zł. - To zapewne kwota brutto. Po odjęciu VAT i standardowej marży 7 proc. zostaje ok. 100 tys. zł. Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie. Całkiem niezła stawka - wylicza gen. Grzegorz Mozgawa, były szef Biura Ochrony Rządu.

PiS od lat korzysta z usług renomowanej firmy Grom Group. Firma została założona przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajdują się usługi byłych komandosów, oficerów służb specjalnych i funkcjonariuszy BOR. Ochroniarze, jak wielokrotnie opisywały media, mogą cieszyć się specjalnymi przywilejami. Towarzyszą prezesowi PiS w sejmowych kuluarach, chociaż nie mają tam wstępu dziennikarze. Co do zasady ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego nie odstępują go na krok.

d1rv7mg

Ponad 1,8 mln zł, które przeznaczono w 2019 roku na ochronę byłego premiera, pochodzi z subwencji partyjnych. W 2019 roku PiS otrzymało z tego tytułu 18 543 370,32 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d1rv7mg

Podziel się opinią

Share
d1rv7mg
d1rv7mg
Więcej tematów