Trwa ładowanie...
d3pc8us

Prezes PiS chce wyjaśnień od Zbigniewa Girzyńskiego ws. wywiadu w "Rzeczpospolitej"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie rozmawiał ze Zbigniewem Girzyńskim (PiS) na temat jego wywiadu, który ukazał się w "Rzeczpospolitej". - Będę chciał, by pan Girzyński wyjaśnił mi, o co mu dokładnie chodzi - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3pc8us

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Girzyńskiego pytano m.in. "kto politycznie zyskuje na mówieniu o zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i trzech osobach, które przeżyły katastrofę". Poseł PiS odpowiedział, że "najbardziej zyskuje Antoni Macierewicz". "Obserwując scenę polityczną i rosnącą pozycję polityczną Antoniego Macierewicza, budowaną na wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej, gołym okiem widać, że tylko Macierewicz mógłby dzisiaj zbudować nową partię polityczną, która mogłaby osiągnąć sukces" - mówił Girzyński.

- Odczucia pana Girzyńskiego są całkowicie subiektywne i zupełnie oderwane od rzeczywistości. Partia jest szeroka, więc są różne odczucia różnych ludzi - powiedział dziennikarzom prezes PiS, pytany o ten wywiad.

Jak podkreślił, będzie chciał, by Girzyński wyjaśnił, "o co mu dokładnie chodzi, kiedy podejmował decyzję o udzieleniu tego wywiadu". - We własnych gronach, za zamkniętymi drzwiami o różnych sprawach rozmawiamy, ale w tym wypadku mamy do czynienia z wypowiedzią publiczną - dodał Kaczyński.

d3pc8us

Macierewicz pytany o wypowiedzi Girzyńskiego powiedział z kolei, że z Kaczyńskim współpracuje od 35 lat, czyli "mniej więcej tyle, ile pan Girzyński ma lat". - Stopień niezrozumienia przez pana Zbigniewa Girzyńskiego naszej wzajemnej relacji jest tak gigantyczny, iż tych słów absolutnie nie można brać pod uwagę. Jestem szeregowym członkiem PiS i nie aspiruję do żadnych funkcji, a najważniejszą dla mnie rzeczą w życiu jest wyjaśnienie tragedii smoleńskiej - oświadczył.

Macierewicz kieruje pracami parlamentarnego zespołu, który bada przyczyny katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

d3pc8us

Podziel się opinią

Share
d3pc8us
d3pc8us
Więcej tematów