Trwa ładowanie...
dii15x7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premiera spektaklu dla młodzieży o agresji, alkoholu i narkotykach

Agresja, narkotyki, przemoc - tym zagrożeniom jest poświęcony adresowany do młodzieży spektakl pt. "Lęki współczesności w świecie dziecka", którego premiera odbędzie się w czwartek w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (woj. śląskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera spektaklu dla młodzieży o agresji, alkoholu i narkotykach
(Fotolia)
dii15x7

Jak podkreśla dyrektor teatru Gabriel Gietzky, misja współczesnego teatru nie ogranicza się tylko do prezentowania spektakli. Zadaniem tej instytucji jest unaocznianie ważnych społecznie problemów, a teatr można wykorzystać jako medium, dzięki któremu łatwiej poruszać trudne tematy.

"Lęki współczesności w świecie dziecka" to przedsięwzięcie skierowane do gimnazjalistów i licealistów. W projekcie udział biorą psychologowie. Po spektaklach planowane są pogadanki w ich obecności.

Na przedstawienie składają się trzy monodramy z ostro zarysowaną problematyką społeczną. "Napaść. Agresywne puzzle" wyreżyserował Przemysław Pawlicki, wystąpi Karol Kojkoł. Tekst "Uwodziciel" Radosława Paczochy to historia chłopaka z gorzej sytuowanej rodziny, który chce zarabiać pieniądze, żeby lepiej się poczuć wśród bogatszych rówieśników i zaczyna handlować narkotykami. Reżyseruje Rafał Sisicki, wystąpi Kamil Katolik. Trzeci monodram pt. "Balsam, czyli od procentów moc" wyreżyserowała Ula Kijak, a wystąpi w nim Agnieszka Raj-Kubat.

dii15x7

Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z Instytutem Teatralnym i we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistyczno-społecznym w Katowicach, w ramach programu Teatr 2015-Promesa/250 lecie Teatru Publicznego w Polsce. Premiera odbędzie się w 250. rocznicę inauguracji Teatru Narodowego.

Przedstawienie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów