Trwa ładowanie...
d18paih

Premier wrzucił zdjęcie ze swoją mamą. "To naprawdę wyjątkowy dzień"

Premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku umieścił zdjęcie ze swoją mamą Jadwigą. Seniorka rodu Morawieckich obchodziła w piątek 90. urodziny. "To naprawdę wyjątkowy dzień" - napisał szef rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki z matką Jadwigą
Premier Mateusz Morawiecki z matką Jadwigą (Facebook.com)
d18paih

"90 urodziny mojej najukochańszej Mamy. To dla wszystkich Jej dzieci i wnuków a także dla wielkiego grona przyjaciół, naprawdę wyjątkowy dzień. Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce. Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu. Pogoda ducha i wiara w człowieka ponad czasem" - napisał Mateusz Morawiecki.

Jak wspominał, jego matka ma za sobą trudne chwile i przeżycia związane z II wojną światową. "W czasie wojny tylekroć ocierała się o śmierć. Tak było w czasie niemieckich bombardowań w 1939 roku, w latach terroru, w czasie którego ginęli Jej bliscy, jak w egzekucjach w Stanisławowie, w ramach których rozstrzelano także Jej ukochaną nauczycielkę. Tę, która wg wspomnień Mamy, od najmłodszych lat zaszczepiała w niej szlachetną miłość do Polski" - ujawnia szef rządu.

d18paih

Zobacz też: "Próba zniszczenia człowieka". Szef KPRM broni Łukasza Szumowskiego

Wspomina również zmarłego niedawno ojca Kornela Morawieckiego. "Później, kiedy poznała Tatę, kiedy wspólnie założyli rodzinę i pojawiły się dzieci, nasze wychowanie, nasz byt, walka o nasz los – spadły przede wszystkim na Jej barki. Nie tylko Ojciec angażował się w działalność niepodległościową. Cichą bohaterką tej walki zawsze była też nasza Mama. Ta, która zarazem dbała o to, żebyśmy mieli co jeść, w co się ubrać. Często sama zagrożona, troszczyła się zawsze o innych.
A kiedy po wprowadzeniu stanu wojennego Tato ukrywał się przez sześć lat a potem został aresztowany i uwięziony – to na Mamie spoczywały ciężary dnia codziennego" - pisze Morawiecki.

Wpis kończy wyraźnie wzruszony. "Mamo! Nie potrafię wyrazić wdzięczności za wszystko, co nam dałaś. W tym radosnym Dniu Twoich Urodzin, życzę Ci, aby zdrowie pozwoliło Ci nadal cieszyć się światem i życiem. I proszę Boga, by dni nie biegły tak szybko".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18paih

Podziel się opinią

Share

d18paih

d18paih
Więcej tematów