Trwa ładowanie...
d2plw30

Premier Ukrainy: wizyta papieża wydarzeniem historycznym, duchowym i moralnym


Wizyta papieża na Ukrainie to wielkie wydarzenie historyczne, duchowe i moralne - stwierdził w środę premier Ukrainy - Anatolij Kinach.

d2plw30

Wyraził jednocześnie przekonanie, że wizyta papieża udowodniła, jak szczerym i otwartym narodem są Ukraińcy. Premier zaznaczył, że Jan Paweł II powiedział Ukrainie wiele dobrych słów.

O tym, że pielgrzymka papieża ma wymiar historyczny mówił także lider prawicowego Narodowego Ruchu - Jurij Kostenko. Ogromną wagę przywiązał on do słów Jana Pawła II o wielowiekowej i tragicznej historii ukraińskiego narodu, któremu udało się wywalczyć prawo do samostanowienia.

Lider Ruchu określił humanistyczne przesłanie wizyty papieża za bardzo aktualne w kraju, w którym - jak mówi - władza kieruje się osobistymi ambicjami, a nie interesami narodu.

Szef opozycyjnej partii socjalistów - Oleksandr Moroz bardziej sceptycznie ocenia efekty wizyty papieża. Jego zdaniem, nie wpłynie ona ani na sytuację polityczną w kraju, ani też na negatywny stosunek Zachodu do kryzysu na Ukrainie i skompromitowanej władzy.(mon)

d2plw30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plw30
Więcej tematów