Trwa ładowanie...
oprac. Luiza Łuniewska
01-04-2017 13:59

Premier Szydło: Oni mają pieniądz, a my wartości

Polska jest przywoływana jako państwo, w którym rzeczywiście jest prowadzona polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia - powiedziała premier Beata Szydło. 1 kwietnia mija rok od wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500 Plus.

Premier Szydło: Oni mają pieniądz, a my wartościŹródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d3e9clr
d3e9clr

Nie ma większej wartości ponad rodziną. I to jest dzisiaj przyszłość Polski i Europy. Europy, która przeżywa ogromny kryzys wartości - powiedział szefowa rządu na konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - My powiedzieliśmy, mieliśmy tę odwagę powiedzieć tutaj w Polsce, że nie takiej chcemy Europy i nie takiej chcemy Polski - dodała.

Jej zdaniem Europą zaczęły rządzić partykularyzmy, "ideologie politycznie umocowane w różnych środowiskach, które walczą z chrześcijaństwem".
- Nie jest łatwo, kiedy musimy mierzyć się z tymi, którzy odrzucają taką filozofię i mówią "będziecie z nami w jednym klubie, jeżeli przyjmiecie nasze warunki". Ale my już nie musimy walczyć o wejście do tego klubu, bo my w tym klubie jesteśmy i mamy takie same prawa i takie same obowiązki" - podkreśliła.

Jej zdaniem Polska reprezentuje wartości, których trzeba strzec. - Jeżeli ktoś mówi do mnie "wy macie zasady, a my mamy pieniądze", to ja mówię: tak, ale zasady są ważniejsze - powiedziała premier.
PAP

d3e9clr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e9clr
Więcej tematów