Trwa ładowanie...
d17tfc5

Premier Szydło jest po spotkaniu ws. złej sytuacji pogodowej. Przekonuje, że zagrożenie jest monitorowane

Beata Szydło po wideokonferencji z wojewodami na temat sytuacji pogodowej zapewniła, że sytuacja w Polsce jest pod kontrolą. - Polacy mogą czuć się bezpiecznie - dodała premier. Tam, gdzie zagrożenie jest największe, właśnie jadą wojewodowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Mariusz Błaszczak i premier Beata Szydło
Minister Mariusz Błaszczak i premier Beata Szydło (PAP, Fot: Rafał Guz)
d17tfc5

- Wydaje się, że w tej chwili stany zagrożenia na rzekach zaczynają się stabilizować. Oczywiście cały czas sytuacja jest monitorowana. Działają sztaby, działają służby. Wszystko jest pod kontrolą, jest monitorowane - powiedziała premier Beata Szydło.

- Cały czas służby są w pogotowiu, dlatego że wiadomo, iż sytuacja może ulec w każdej chwili zmianie. W tym momencie wszystkie informacje, które do nas spłynęły, pokazują, że sytuacja się stabilizuje – stwierdziła Beata Szydło.

d17tfc5

Siedem województw z ostrzeżeniami

- Wszystkie służby działają, działają bardzo sprawnie, jest wystarczająca ilość sprzętu i ludzi na miejscu. Polacy mogą czuć się bezpiecznie – oceniła szefowa rządu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Stan wód w niektórych rzekach tych regionów przekroczy alarmowy.

Wojewodowie ruszają w teren

Trzy ostrzeżenia hydrologiczne to ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia (dotyczą woj. śląskiego, łódzkiego i opolskiego), a cztery - drugiego stopnia (dla woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego).

Minister Mariusz Błaszczak dodał, że wojewodowie z województw opolskiego i śląskiego bezpośrednio po wideokonferencji pojadą w najbardziej zagrożone miejsca.

To nie będzie wymarzona pogoda na majówkę

Na południu kraju rzeki przekroczyły stany alarmowe, a oprócz deszczu pada też śnieg.

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów