Trwa ładowanie...

Premier spotka się o Bartoszem Arłukowiczem. Będą rozmawiać o sytuacji z PZ

Premier Ewa Kopacz wezwała na rozmowę ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Spotkanie odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o godz. 17.00 - powiedziała rzeczniczka rządu Iwona Sulik.
Share
Premier spotka się o Bartoszem Arłukowiczem. Będą rozmawiać o sytuacji z PZ
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3a94gi

Od kilku dni trwa pat w rozmowach lekarzy POZ zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim z Ministerstwem Zdrowia. Chodzi o umowy na świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej w 2015 r. Kwestią sporną jest m.in. sposób finansowania POZ oraz nowe obowiązki dla lekarzy, związane z pakietem onkologicznym, który wszedł w życie od 1 stycznia.

Według danych przekazanych w piątek wieczorem umowy z NFZ na 2015 r. podpisało 82 proc. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i 75 proc. przychodni. O północy z piątku na sobotę minął termin, do kiedy można było aneksować dotychczasowe umowy; od soboty umowy muszą być podpisane na nowo. Lekarze, którzy podpisali aneksy, zachowują listy swoich pacjentów; w przypadku niepodpisania aneksu lekarze będą musieli ponownie zbierać deklaracje pacjentów w sprawie wyboru lekarza rodzinnego.

d3a94gi

Podziel się opinią

Share
d3a94gi
d3a94gi
Więcej tematów