Trwa ładowanie...

"Premier rządu IV RP". Jarosław Kaczyński doczekał się pamiątkowego krzesła

Prezes PiS doczekał się kolejnego zaszczytu. W położonej w województwie lubelskim wsi Łążek Garncarski można znaleźć drewniane krzesło z napisem "Tu siedział premier rządu IV R.P. Jarosław Kaczyński". To pamiątka po wizycie Kaczyńskiego w tamtejszym gospodarstwie agroturystycznym w październiku 2007 roku.

"Premier rządu IV RP". Jarosław Kaczyński doczekał się pamiątkowego krzesłaŹródło: facebook
d35qae2
d35qae2

Napis na pamiątkowym krześle niebawem obchodzić będzie swoje 10-lecie. To właśnie w 2007 roku Jarosław Kaczyński po rozpadzie koalicji PiS, Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin skrócił ówczesną kadencję Sejmu, rozpisał przyspieszone wybory parlamentane i ruszył w Polskę przekonywać wyborców, by głosowali właśnie na jego partię.

9 października 2007 roku, tuż po wizycie w Janowie Lubelskim odwiedził gospodarstwo agroturystyczne Elżbiety Kurzyny w Łążku Garncarskim. W prezencie od gospodarzy premier dostał kaczora Jarusia. Cofnijmy się w czasie i przypomnijmy, jak wyglądała ta wizyta.

PAP
Źródło: PAP, fot: Mirosław Trembecki
PAP
Źródło: PAP, fot: Mirosław Trembecki
PAP
Źródło: PAP, fot: Mirosław Trembecki

Kaczor nie przyniósł ówczesnemu premierowi wiele szczęścia. Niecałe dwa tygodnie później Kaczyński przegrał wybory, oddając władzę na 8 lat koalicji PO-PSL. Pamiątkowe krzesło przetrwało jednak do dziś i niemal równo po 10 latach od tamtych wydarzeń stało się hitem internetu. To nie pierwsza tak osobliwa pamiątka, którą otrzymali politycy związani z PiS. W tym miejscu należy wspomnieć o drewnianym obrazie, który prezydent Andrzej Duda otrzymał od gospodarzy wyciągu narciarskiego Małe-Ciche.

facebook
Źródło: facebook

Furorę w sieci zdobył także specjalny medal z grawerunkiem wykonany na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej dla Bartłomieja Misiewicza. O sprawie pisaliśmy więcej poniżej:

Zobacz także: Donald Tusk przesłuchany. "Kaczyński mnie nie przestraszy"

(( vieo_player http://wp.tv/?mid=2006010 false #adv=1# ))

d35qae2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35qae2
Więcej tematów