Trwa ładowanie...

Premier obiecała pomoc poszkodowanym w Świebodzicach

Dzieci osierocone wskutek katastrofy w Świebodzicach otrzymają specjalne renty - zapowiedziała Beata Szydło. Premier była w sobotę wieczorem na miejscu zdarzenia. Zapowiedziała, że rząd udzieli miastu wszelkiej pomocy, która będzie potrzebna.

Premier obiecała pomoc poszkodowanym w ŚwiebodzicachŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d2hma8e
d2hma8e

6 osób zginęło w wyniku zawalenia się kamienicy w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Strażacy nadal pracują na gruzowisku. Premier Beata Szydło zapewniła, że akcja ratunkowa w Świebodzicach będzie prowadzona do końca, dopóki nie będzie pewności, że nikogo nie ma pod gruzami. - Akcja jeszcze trwa. Mamy nadzieję, że nikogo już nie ma pod tymi gruzami, ale tak, jak powiedzieli nam przed chwilą ratownicy, akcja będzie prowadzona do końca. Tak to zawsze jest, że do końca, dopóki nie będzie już uprzątnięty ten teren, nie będziemy pewni, że nikogo tam nie ma, dopóty ratownicy nie zejdą z tego miejsca - zapowiedziała premier.

Beata Szydło poinformowała również, że dzieci osierocone wskutek katastrofy w Świebodzicach otrzymają renty specjalne. - Podjęłam decyzję, że dzieci osierocone (wskutek katastrofy - dop. red.) otrzymają renty specjalne. Sprawdzamy również sytuację materialną pozostałych osób. Jeśli taka konieczność będzie, to taka pomoc finansowa będzie udzielana - powiedziała premier.

Zapowiedziała również, że przygotowane będą też środki na wsparcie miasta. - Umówiliśmy się, że przez pana wojewodę będzie przekazana informacja co jest potrzebne. Kiedy akacja będzie zakończona, kiedy już będzie wiadomo czego poszczególne rodziny potrzebują, jaka jest potrzeba ze strony miasta, wtedy będziemy podejmowali na bieżąco decyzje. Mogę zadeklarować, że będzie ze strony rządu wszelka pomoc, której burmistrz będzie potrzebował - zapowiedziała Beata Szydło.

Premier podziękowała wszystkim służbom. Była również na gruzowisku, gdzie pracują strażacy.

d2hma8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hma8e
Więcej tematów