Trwa ładowanie...
dhqddfe

Premier nie rozważa dymisji ministra Czumy

Premier Donald Tusk pytany przez
dziennikarzy, czy rozważa dymisję ministra sprawiedliwości
Andrzeja Czumy, odpowiedział krótko: nie.

Share
dhqddfe

Natomiast wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział dziennikarzom, że czeka na wyjaśnienie i zamknięcie spraw, o których głośno było w mediach w ostatnich dniach dotyczących ministra sprawiedliwości.

Schetyna pytany przez dziennikarzy, czy minister powinien odejść ze stanowiska odparł, że to jest pytanie do samego Czumy i premiera.

Dopytywany, czy prawdą jest, że Czuma dostał 60-dniowy kredyt zaufania, wicepremier powiedział, że nie. O takim terminie informował w RMF FM poseł PO Janusz Palikot.

dhqddfe

- Czekam na wyjaśnienie i zamknięcie spraw, o których głośno było w mediach w ostatnich dniach - oświadczył Schetyna.

Zaznaczył, że bardzo źle, że te sprawy (dotyczące Czumy) wychodzą już "po nominacji na stanowisko ministerialne"

Tygodnik "Polityka" napisał, że Czuma ma długi wobec amerykańskich banków i osób prywatnych. Minister przyznał, że w czasie pobytu w USA miał długi, ale już je spłacił. Podkreśla, że nie ma podstaw, by podał się do dymisji w związku z całą sprawą.

Media podnosiły w ostatnich dniach także m.in, że syn ministra Krzysztof Czuma, który jest jego społecznym asystentem, nie został wpisany do sejmowego rejestru asystentów, a na rzecznika ministra został powołany Bogusław Mazur - znajomy córki Czumy. Mazur zrezygnował już z funkcji rzecznika.

dhqddfe

Pytania do ministra dotyczyły także zasiadania przez niego w Radzie Nadzorczej firmy jego syna - minister tłumaczył, że już dawno zrezygnował z tej funkcji. Do Krajowego Rejestru Sądowego nie trafiła jednak informacja na ten temat.

Media zastanawiają się także, czy wypowiedź Czumy o tym, że polski wywiad dysponuje wieloma danymi dotyczącymi członków grupy, która zamordowała polskiego geologa, nie jest naruszeniem tajemnicy państwowej.

dhqddfe

Podziel się opinią

Share
dhqddfe
dhqddfe
Więcej tematów