Trwa ładowanie...
d4gesbl

Premier Mateusz Morawiecki na Śląsku. Polityk krytykuje byłego szefa rządu i prezydenta

Mateusz Morawiecki przebywa w środę z wizytą gospodarską na Śląsku. Premier spotkał się z prasą przy zbiorniku przeciwpowodziowym w Raciborzu, aby podsumować jego budowę. Przy okazji skrytykował Włodzimierza Cimoszewicza i Bronisława Komorowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śląsk. Premier Mateusz Morawiecki przed zbiornikiem wodnym w Raciborzu
Śląsk. Premier Mateusz Morawiecki przed zbiornikiem wodnym w Raciborzu (PAP)
d4gesbl

- Przez kilkadziesiąt lat kolejne rządy "odwracały się" od Odry, zresztą od innych rzek także, koryta były zamulane, nadbrzeża nieczyszczone, zbiorniki przeciwpowodziowe niebudowane. Widziałem powódź w 1997 r., kiedy rządzący, słowami premiera Włodzimierza Cimoszewicza: "trzeba się było ubezpieczyć", odbierali ludziom nadzieję. To są zdania, które są nam obce - mówił podczas briefingu w Raciborzu Mateusz Morawiecki.

Choć kilka tygodni wcześniej identycznego sformułowania użyła obecna wicepremier Jadwiga Emiliewicz. "Mam nadzieję, że ta sytuacja (związana z pandemią koronawirusa - red.) nauczy nas, że należy się ubezpieczać" - mówiła na antenie TVN 24 minister rozwoju.

W Raciborzu - jak wyliczał premier - budowa zbiornika wodnego chroni od 1,5 do 2,5 ml osób oraz obszar 600 kilometrów kwadratowych. - Niech nasze działania i skuteczność świadczą o naszej wizji Polski. My naprawiamy zaniedbania poprzedników i odpowiedzialnie planujemy bezpieczną przyszłość dla Polski - przekonywał premier.

d4gesbl

Zobacz także: Jarosław Gowin: zachowanie Roberta Biedronia to hipokryzja

Szef rząd podkreślał, że to za rządów PiS wykonano "lwią część" pracy. – Pokazujemy realne działania, które bronią Polaków przed nieszczęściem. Nie zostawimy żadnego obywatela, działamy tak, żeby skutecznie pomagać - dodał.

Podczas wizyty na Śląsku premier skrytykował także Bronisława Komorowskiego i przypomniał mu wypowiedź z kampanii prezydenckiej z 2010 roku. - Mówił, że woda ma to do siebie, że wzbiera, a potem spływa do innych rzek i następnie do Bałtyku. A my zabraliśmy się do roboty, przeznaczyliśmy ogromne środki na budowę tego zbiornika pod Raciborzem - przekonywał Mateusz Morawiecki.

d4gesbl

Prezes Rady Ministrów po konferencji udał się do Kuźni Raciborskiej spotkać się z tutejszymi strażakami. Później uda się do Łodzi, gdzie ma odwiedzić m.in. Centrum Kreatywności Fabryka oraz budowę tunelu średnicowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów