Trwa ładowanie...
d2wnsps

Premier Kazachstanu nakazał swoim ministrom pisać blogi

Premier Kazachstanu Karim Masimow poinstruował swoich ministrów, że mają zacząć pisać
blogi, aby zbliżyć się do społeczeństwa.

Share
d2wnsps

- Ja otworzyłem blog na stronie rządowej, wydaję więc wszystkim ministrom polecenie otwarcia ich osobistych blogów - powiedział Masimow na posiedzeniu rządu. Premier podkreślił, że chodzi o ministerialne blogi, na których ludzie będą mogli zadawać pytania, zaś ministrowie będą mieli obowiązek udzielenia odpowiedzi.

Masimow dołączył do grona blogerów w zeszłym tygodniu i do swego pierwszego wpisu doczekał się już 152 komentarzy, m.in. skarg na jakość wody w wiejskich wodociągach. Premier natychmiast nakazał swemu gabinetowi zbadanie sprawy jakości wody.

W 16-milionowym Kazachstanie dostęp do internetu ma ok. 14% mieszkańców. Reuters pisze, że wielu kazachskich internautów skarży się na narastającą cenzurę, a media Kazachstanu rzadko kwestionują politykę państwa.

d2wnsps

Kazachstan, krytykowany przez zachodnich obrońców praw człowieka za brak wolności słowa, obiecuje przyspieszenie liberalnych reform, zanim w 2010 roku obejmie przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Reuters odnotowuje, że prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, były szef partii komunistycznej, rządzi żelazną ręką od 1989 roku; nigdy nie został wybrany w głosowaniu, które obserwatorzy OBWE uznaliby za wolne i uczciwe.

d2wnsps

Podziel się opinią

Share
d2wnsps
d2wnsps
Więcej tematów