Trwa ładowanie...
d2tk99j

Premier i prezes PiS przy grobie Kuronia. Uhonorowali działaczy opozycji

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński oddali hołd działaczom antykomunistycznej opozycji. Politycy złożyli kwiaty na grobach działaczy opozycji w czasie PRL Zbigniewa Romaszewskiego, Jacka Kuronia oraz płk Ryszarda Kuklińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Prezes PiS podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. (Forum, Fot: Michał Dyjuk)
d2tk99j

Morawiecki i Kaczyński udali się na groby opozycjonistów z czasów PRL tuż po obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Wcześniej premier i prezes PiS, wraz z delegacją rządu i partii, złożyli kwiaty na grobie ks. Jerzego Popiełuszki.

Stan wojenny władze PRL wprowadziły 36 lat temu. W wystąpieniu gen. Wojciecha Jaruzelskiego poinformował Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Podczas stanu wojennego zginęło kilkadziesiąt osób, a tysiące ludzi internowano.

d2tk99j

- Niech ten dzień, 13 grudnia, będzie już zawsze datą, która będzie przypominała to, że Polacy będą swojej wolności bronić. Będą jej bronić wtedy, kiedy na ulicach są czołgi, ale będą bronić także i wtedy, gdy metody ograniczania, czy pozbawiania wolności i suwerenności, są bardziej subtelne, że Polska jest wolnym państwem wolnych Polaków, jest wolnym narodem. I będzie wolnym narodem - powiedział Kaczyński podczas uroczystości w Warszawie.

d2tk99j

Podziel się opinią

Share
d2tk99j
d2tk99j
Więcej tematów