Trwa ładowanie...

Premier Bułgarii: Tusk nie powinien ingerować w politykę Polski

Pomimo przemówienia, które Donald Tusk wygłosił po bułgarsku, premier tego kraju Bojko Borysow skrytykował przewodniczącego Rady Europejskiej. Jego zdaniem były szef rządu nie powinien ferować wyroków w kwestii polskiej polityki.

Share
Premier Bułgarii: Tusk nie powinien ingerować w politykę Polski
Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d1he4pe

- Donald Tusk nie powinien ingerować w polską politykę. Politycy należący do jednej rodziny centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej są przyjaciółmi, ale musimy zachować bezstronność i neutralność - stwierdził. Borysow podkreślił jednak, że jego słowa nie oznaczają, że Bułgaria poprze Polskę w ewentualnym głosowaniu Rady UE.

W ostatnich tygodniach przewodniczący Rady Europejskiej wielokrotnie krytykował polski rząd. Już w listopadzie Tusk napisał na Twitterze: "Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie". Później były premier kilkakrotnie dolewał oliwy do ognia, m.in. w środowym wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego", w którym przekonywał, że "rządzący nie są zwolennikami obecności Polski w Unii", a PiS to głęboko autorytarna partia.

Źródło: wprost.pl

d1he4pe

Podziel się opinią

Share
d1he4pe
d1he4pe
Więcej tematów