Trwa ładowanie...
d37byaz

Premier Beaty Szydło nie było w Łodzi. TV Trwam twierdzi inaczej

Na I Kongresie Sejmików Województw RP w Łodzi, nazywanym też Sejmikiem Sejmików, zabrakło premier Beaty Szydło. Nikt z uczestników jej nie widział. Według relacji TV Trwam szefowa rządu jednak nie tylko była obecna na spotkaniu, ale też przemawiała do zgromadzonych osób.
Share
Premier Beaty Szydło nie było w Łodzi. TV Trwam twierdzi inaczej
Źródło: East News
d37byaz

O sprawie pisze oko.press. Jak czytamy, Szydło nie zjawiła się na Sejmiku Sejmików mimo zaproszenia. – Wysłaliśmy zaproszenie, ale nie dostaliśmy odpowiedzi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czy z zaproszenia skorzysta, czy nie - powiedział gospodarz spotkania Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi (PSL).

Inną wersję wydarzeń z 18 maja przedstawiła Telewizja TRWAM. W jej relacji widzimy, jak premier jest witana przez ludzi, kiedy wchodzi na salę. To nie wszystko. Szydło zabiera też głos. - Tematy poruszane podczas Kongresu powinny stać się inspiracją do działania dla polityków - podkreśla. Co więcej, mówi też o "intelektualnej uczcie".

Choć premier wypowiedziała te słowa, to na pewno nie na Kongresie w Łodzi. - Nie widziałem pani premier i nie mogłem widzieć, bo jej nie było. Niektórzy żartują, że może była tylko nikt jej nie zauważył - powiedział Mazur, który na spotkaniu siedział za stołem prezydialnym.

d37byaz

- Nie widziałem pani premier. Skąd się wzięła w materiale TV Trwam? To pytanie do dziennikarza, a nie do mnie - tak mówił z kolei Piotr Adamczyk, szef klubu radnych PiS.

Co ta telewizja narobiła?

Okazuje się, że TV TRWAM połączyła ujęcia z Kongresu i z innego wydarzenia - VII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie. - Nie wyobrażałem sobie dotąd, że można coś takiego zrobić. Że można tak zmanipulować informację wmontowując w materiał jedną z najważniejszych osób w państwie. Co innego w memach, ale to jest przecież informacja z telewizji - ocenił Mazur.

To nie wszystko. W relacji z wydarzenia telewizja pokazała też inne nieobecne na Sejmiku Sejmików osoby, m.in. ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

TV TRWAM wprowadziła więc odbiorców w błąd, nie wspominając o w materiale o VII Kongresie Polska Wielki Projekt w Warszawie.

Źródło: oko.press

d37byaz

Podziel się opinią

Share
d37byaz
d37byaz
Więcej tematów