Trwa ładowanie...
23-11-2015 13:35

Premier Beata Szydło: sytuacja jest pod kontrolą, bo służby działają doskonale

Chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni; wierze głęboko, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ służby "działają doskonale" - powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z szefami służb mundurowych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Premier Beata Szydło: sytuacja jest pod kontrolą, bo służby działają doskonaleŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1sm290
d1sm290

Spotkanie - jak powiedziała na wstępie Szydło - ma służyć rozmowie na temat bieżącej sytuacji i jej oceny. - Bezpieczeństwo, to jest rzecz w tej chwili dla naszego rządu nadrzędna, priorytet. Ja mówiłam o tym w czasie expose, że priorytetem rządu będzie bezpieczeństwo Polaków - przypomniała szefowa rządu.

Jak zauważyła, sytuacja w Europie jest teraz bardzo skomplikowana - wymieniła zamachy w Paryżu oraz obławę na potencjalnych terrorystów w Brukseli. - Wiemy, że przede wszystkim musimy być bardzo dobrze przygotowani do tego, co może się wydarzyć i musimy przede wszystkim dbać o to, żebyśmy wcześniej mieli odpowiednie informacje i podejmowali też działania - powiedziała Szydło.

- Przede wszystkim chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni. Ja wierze głęboko w to, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ państwa służby działają doskonale - oceniła.

- Ale bezpieczeństwo, to jest kwestia złożona. Żyjemy w takiej rzeczywistości, która dzisiaj wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce - powiedziała premier.

d1sm290

Szydło powiedziała, że chce, aby takie spotkania odbywały się regularnie. - Będę chciała, żebyśmy mogli spotykać się na bieżąco i informować wzajemnie o podejmowanych działaniach - mówiła.

Premier Beata Szydło spotykała się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z szefami służb. Rozmawiała z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem, komendantem głównym policji generalnym insp. Krzysztofem Gajewskim i komendantem głównym PSP gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

d1sm290
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sm290
Więcej tematów