Trwa ładowanie...
de9lo7e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Beata Szydło: sytuacja jest pod kontrolą, bo służby działają doskonale

Chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni; wierze głęboko, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ służby "działają doskonale" - powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z szefami służb mundurowych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (PAP, Fot: Marcin Obara)
de9lo7e

Spotkanie - jak powiedziała na wstępie Szydło - ma służyć rozmowie na temat bieżącej sytuacji i jej oceny. - Bezpieczeństwo, to jest rzecz w tej chwili dla naszego rządu nadrzędna, priorytet. Ja mówiłam o tym w czasie expose, że priorytetem rządu będzie bezpieczeństwo Polaków - przypomniała szefowa rządu.

Jak zauważyła, sytuacja w Europie jest teraz bardzo skomplikowana - wymieniła zamachy w Paryżu oraz obławę na potencjalnych terrorystów w Brukseli. - Wiemy, że przede wszystkim musimy być bardzo dobrze przygotowani do tego, co może się wydarzyć i musimy przede wszystkim dbać o to, żebyśmy wcześniej mieli odpowiednie informacje i podejmowali też działania - powiedziała Szydło.

- Przede wszystkim chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni. Ja wierze głęboko w to, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ państwa służby działają doskonale - oceniła.

de9lo7e

- Ale bezpieczeństwo, to jest kwestia złożona. Żyjemy w takiej rzeczywistości, która dzisiaj wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce - powiedziała premier.

Szydło powiedziała, że chce, aby takie spotkania odbywały się regularnie. - Będę chciała, żebyśmy mogli spotykać się na bieżąco i informować wzajemnie o podejmowanych działaniach - mówiła.

Premier Beata Szydło spotykała się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z szefami służb. Rozmawiała z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem, komendantem głównym policji generalnym insp. Krzysztofem Gajewskim i komendantem głównym PSP gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

de9lo7e

Podziel się opinią

Share

de9lo7e

de9lo7e
Więcej tematów