Trwa ładowanie...
d2y172j
d2y172j

"Precz z PiS-owską oligarchią". Manifestacja Partii Razem przed kancelarią premiera

Członkowie Partii Razem od środy protestują przed kancelarią premiera przeciwko działaniom rządu i wzywają rządzących do uznania wyroku TK, który orzekł, że pisowska nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją. Zapowiadają, że będą manifestować do czasu opublikowania środowego wyroku. W czwartek na godz.18.00 zapowiadają kolejną akcję przed budynkiem KPRM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y172j

"Precz z PiS-owską oligarchią"; "Solidarność naszą bronią"; "PiS z Platformą niech się gonią"; "Zgoda. Równość. Demokracja" - to tylko niektóre z haseł wykrzykiwanych przez demonstrujących.

- Przyszliśmy tu spontanicznie prowadzeni oburzeniem na arogancję władzy, która uważa, że zapisy konstytucji, mówiące o tym, że wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne i powszechnie obowiązujące, są dla niej nieistotne. (...) Planujemy być tutaj do momentu, w którym rząd opublikuje wyrok TK - mówi WP.PL Dorota Budacz z Partii Razem.

d2y172j

- Zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów z własnym krzesłem, ale również popcornem i napojami. Będziemy w milczeniu czekać na publikację wyroku - dodaje Budacz.

Zdaniem Michała Wójcika (PiS) manifestacja to sygnał dla Komisji Weneckiej, że mamy w Polsce demokrację.

Monika Rosa z Nowoczesnej uważa, że każda forma oporu obywatelskiego jest dobra i godna pochwały. - W czwartek o godz. 17.00 demonstrację pod kancelarią premiera organizuje także KOD. Wspólnie będziemy manifestować pod KPRM - mówi Rosa.

Partia Razem od środy pikietuje przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Wczoraj wieczorem na ścianie KPRM wyświetliła wyrok TK.

d2y172j

Podziel się opinią

Share

d2y172j

d2y172j
Więcej tematów