Trwa ładowanie...

Prawie milion wniosków 300 PLUS. I to tylko online

Program "Dobry start" został uruchomiony 1 lipca. Od początku miesiąca wnioski online złożyło już 930 tys. osób. Już wkrótce, 1 sierpnia ruszy możliwość złożenia tradycyjnego, papierowego wniosku do urzędu.

Share
Prawie milion wniosków 300 PLUS. I to tylko online
Źródło: PAP
d2i6t02

Program "Dobry strat" działa niecały miesiąc, a już wnioski o wyprawkę dla uczniów złożyło prawie milion osób. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przypomina, że już niedługo, bo 1 sierpnia ruszy możliwość zapisu na program 300 PLUS bardziej tradycyjnie, przez złożenie papierowego wniosku w urzędzie.

Wyprawka 300 PLUS dla uczniów

Program ma zapewnić dofinansowanie 300 PLUS, 4,5 mln dzieci. Pierwsze pieniądze na wyprawki dla uczniów już zostały wypłacone rodzinom, które na początku lipca złożyły wnioski online. Ministerstwo Rodziny poinformowało, że wszyscy zakwalifikowani do programu "Dobry start", otrzymają pieniądze najpóźniej do 30 września.

d2i6t02

"Dobry start" dla uczniów

Przypominamy, że "Dobry start" to rządowy program, oferujący raz w roku 300 zł, na wyprawkę dla uczniów do 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymywać 300 PLUS do ukończenia 24. roku życia. "Dobry start" przyznawany jest niezależnie od dochodów rodzinnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

d2i6t02

Podziel się opinią

Share
d2i6t02
d2i6t02
Więcej tematów