Trwa ładowanie...
d2akcs2

Prawie 500 ofiar walk na północy Syrii

W ciągu tygodnia walk między rebeliantami a siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi al-Asadowi na północy Syrii zginęło prawie 500 osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wśród ofiar znajdują się nie tylko bojownicy, ale także cywile.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rebelianci z Aleppo na północy Syrii
Rebelianci z Aleppo na północy Syrii (AFP, Fot: Medo Halab)
d2akcs2

Informacje dotyczą walk, które od tygodnia trwają na północy kraju w prowincjach kontrolowanych przez przeciwników władz w Damaszku. W ostatnich dniach dochodzi tam do poważnych starć, które należą do najcięższych od wybuchu walk w 2011 roku.

W starciach z siłami rządowymi biorą udział głównie dzihadyści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), którzy walczą o utworzenie na terenie Syrii państwa wyznaniowego, w którym prawo oparte byłoby na zasadach szariatu.

Obserwatorium, które ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że w starciach zginęło co najmniej 482 ludzi: 240 rebeliantów, 157 członków ISIL i 85 cywilów.

Z informacji aktywistów wynika, że bilans ofiar śmiertelnych konfliktu w Syrii przekroczył 130 tys., z czego ponad jedna trzecia to cywile. Liczba zabitych może być jednak wyższa o 50 tys.

Według ONZ liczba zabitych w Syrii już kilka miesięcy temu przekroczyła 100 tys.

d2akcs2

Podziel się opinią

Share
d2akcs2
d2akcs2
Więcej tematów