Qaqwqwrqw
kora

Prawicowy polityk kpił z choroby Kory. "Gdzie następna wizyta? Na Powązkach (ha, ha)"

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotr Strzembosz zadrwił z choroby nowotworowej zmarłej kilka dni temu Kory. Jego bulwersujące wpisy w mediach społecznościowych sprzed dwóch lat przypomnieli mu internauci. A także politycy PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samorządowiec związany z PiS kpił z choroby Kory, później się tłumaczył
Samorządowiec związany z PiS kpił z choroby Kory, później się tłumaczył (Agencja Gazeta, Fot: FILIP KLIMASZEWSKI)
Qaqwqwrqw

Samorządowiec opublikował w marcu 2016 na Twitterze wpis, który miał być złośliwą odpowiedzią na wystąpienie Macieja Stuhra podczas transmitowanej w TVP gali wręczenia nagród fimowych Orły. Aktor żartował wówczas ze sceny z obecnych władz, w niezbyt mądry sposób nawiązywał także do katastrofy smoleńskiej ("mamy tu polew"). Choć zgromadzeni na gali śmiali się z żartów Stuhra, wielu jego humor rozsierdził. Zwłaszcza polityków związanych z PiS.

Piotr Strzembosz, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Prawicy Rzeczpospolitej, postanowił zareagować na wystąpienie Macieja Stuhra. Tylko zrobił to w najbardziej idiotyczny z możliwych sposób.

"Dla miłośników poczucia humoru a'la Stuhr jr.: "Przychodzi Kora Jackowska do lekarza, a lekarz też na chemioterapii" (ha ha ha)" - napisał (pisownia oryginalna).

Qaqwqwrqw

Po czym zamieścił kolejny tweet: "Dla miłośników poczucia humoru a'la Stuhr jr.: "Pyta Kora Jackowska lekarza, gdzie następna wizyta? Na Powązkach" (ha ha ha)".

Qaqwqwrqw

Polityk zorientował się, że użył zbyt mocnych słów i - po tym, jak wybuchł skandal - przeprosił wokalistkę.

Dziś tamte kompromitujące dla radnego wpisy wyciągnęli na światło dzienne sympatycy opozycji. Strzembosz ma znów wystartować w wyborach samorządowych. Tylko czy trzeba w bieżącej kampanii używać śmierci zmarłej kilka dni temu artystki? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw