Trwa ładowanie...
d2sn2dk

"Prawdziwe oblicze kleru"? Ostre komentarze internautów

Czytelnicy WP głośno komentują film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Internauci chwalą reżysera za profesjonalizm i podkreślają: "w końcu ktoś odważył się pokazać prawdziwe oblicze kleru". Wśród setek komentarzy pojawiają się też głosy krytyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci komentują film Tomasza Sekielskiego
Internauci komentują film Tomasza Sekielskiego (Youtube.com)
d2sn2dk

Ponad 700 komentarzy i blisko cztery tysiące reakcji na Facebooku. Taką burzę wśród internautów wywołał post redakcji Dziejesię z prośbą o komentowanie dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Przeważająca większość internautów głośno wyraża poparcie dla reżysera i dziękuje mu za podjęcie tak ważnego tematu. Przypomnijmy, dokument o pedofilii w kościele ma już ponad 11 milionów wyświetleń.

"Prawdziwe oblicze kleru"

Co najbardziej oburzyło naszych czytelników? Odpowiedzi udziela pan Marcin: "Mnie osobiście najbardziej oburza ukrywanie księży pedofilii przez przełożonych, przenoszenie ich do innych parafii, aby ukręcić sprawie łeb, oraz nie zgłaszanie tego prokuraturze. Ksiądz nie jest nikim wyjątkowym i powinien jak wszyscy inni odpowiadać karnie za przestępstwo" - pisze mężczyzna.

d2sn2dk

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

Podobne zdanie ma też pani Anna: "W końcu ktoś odważył się pokazać prawdziwe oblicze kleru. Oczywiście nie wszyscy księża to pedofilie. Tylko dlaczego wszystko jest zamiatane głęboko pod dywan?" - pyta internautka.

Czytaj też: "Tylko nie mów nikomu": Miał być bohaterem filmu Sekielskiego. W ostatniej chwili został wycięty

d2sn2dk

"Otworzył pan oczy nie tylko władzom kościelnym"

Dokument Tomasz Sekielskiego głęboko wbija się w pamięć. Jest szokujący i tak też określają go nasi czytelnicy, czego przykładem może być pani Janina: "Brawo za profesjonalizm i odwagę. Otworzył pan oczy nie tylko władzom kościelnym i państwowym, ale też rodzicom. Bardzo współczuję ofiarom księży. Mam nadzieję, że odwaga wystąpienia w filmie i spotkanie twarzą w twarz z oprawcami sprawi, że będziecie silniejsi. Film wstrząsnął mną bardzo. Ten stary ksiądz, który zamienił ciche, skórzane mokasyny na równie ciche bambosze, a szklankę mleka na różaniec, zostanie w mojej pamięci" - zaznacza kobieta.

To co przebija się wśród setek komentarzy, to słowa wsparcia. Nie sposób też zliczyć wszystkich podziękowań dla Tomasza Sekielskiego za podjęcie tego tematu. "Wstrząsający dokument obiektywnie przedstawiający problem pedofilii, obłudę hierarchów oraz traumę osób, które jako dzieci były molestowane i gwałcone przez księży. Słowa uznania dla panów Sekielskich" - dodaje pani Grażyna.

Czytaj również: Bohater filmu Sekielskiego: znów zostałem upokorzony przez Kościół

d2sn2dk

"Antykatolicka propaganda"

Dokument "Tylko nie mów nikomu" spotkał się też z negatywną opinią internautów. Wśród wielu komentarzy często można było przeczytać zarzut o atak na Kościół. "Zwykła, przedwyborcza, antykatolicka propaganda. I tak nas wiary nie pozbawicie. Im częściej nas atakujecie, tym bardziej rośniemy w siłę. Nagonki na Kościół zawsze były" - tłumaczy pan Tomasz.

Wielu czytelników WP, tak jak pan Piotr, prosi też, aby poruszono temat pedofilii wśród innych profesji. "Panie Sekielski, czekam na kolejny dokument. Mam nadzieję, że sprawdzi pan jak ten problem wygląda wśród innych grup. Mowa o nauczycielach, lekarzach..." - pisze mężczyzna.

"Obejrzałam ten dokument, jestem blisko z klerem. Syn jest lektorem. Dużo pytań się nasuwa, ale dalej będę wierna swojemu przekonaniu. Nie mierzę wszystkich jedną miarą i nie wierzę, że wszyscy księża tacy są. Mam w wśród swoich przyjaciół księży i za nimi bym w ogień poszła. Aniołowie nie ludzie ot co" - podkreśla pani Karolina.

#OczekujeReakcji

Wirtualna Polska utworzyła na Facebooku wydarzenie, w którym możecie wyrażać swoje opinie po publikacji dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Chcemy pokazać, do ilu osób dotarł ten materiał, a także jakie reakcje wywołał on w społeczeństwie. Liczymy, że doprowadzi to do konkretnych decyzji władz państwowych i kościelnych.

Chcesz podzielić się z nami opinią? Dołącz do wydarzenia i oznacz się hasztagiem #OczekujeReakcji.

d2sn2dk

Podziel się opinią

Share

d2sn2dk

d2sn2dk
Więcej tematów