PolskaPrawa człowieka w filmie

Prawa człowieka w filmie


Filmy o sytuacji w Korei Północnej i Izraelu, o uchodźcach, dyskryminowaniu mniejszości seksualnych, chustach islamskich kobiet i terroryzmie można oglądać od piątku, na organizowanym po raz czwarty przez Helsińską Fundację Praw Człowieka w Warszawie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Prawa Człowieka w Filmie”.

Prawa człowieka w filmie
Źródło zdjęć: © WP.PL

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Filmy festiwalowe można oglądać do 15 grudnia na Zamku Ujazdowskim, w Kinie Relax, w Domu Kultury Śródmieście (Dom na Smolnej) oraz w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przy ul. Zgoda 11.

W programie znalazło się prawie 70 filmów, dokumentów i reportaży. Główne ścieżki tematyczne w tym roku to: Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, oblicza terroryzmu, Ameryka Łacińska, instytucje izolacyjne, dyskryminacja mniejszości seksualnych, uchodźcy, Tybet, Palestyna – Izrael, Holocaust. We współpracy z Polską Akcją Humanitarną Fundacja Helsińska przygotowała także blok filmów na temat pomocy humanitarnej.

W trakcie festiwalu po raz drugi zostanie wręczona nagroda za wybitne osiągnięcia w ukazywaniu praw człowieka w filmie - otrzyma ją włoski reżyser, Fabrizio Lazzaretti, którego najnowszy film – „Sprawiedliwość w czasie wojny” został zaprezentowany podczas otwarcia festiwalu.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)