Trwa ładowanie...
17-12-2009 03:41

Pracodawcy chcą świadka incognito

Przedsiębiorcy domagają się wprowadzenia przepisów chroniących dane pracowników, którzy zdecydują się zeznawać w sądach na niekorzyść kolegów i swoich przełożonych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pracodawcy chcą świadka incognitoŹródło: Jupiterimages
d1lf9vm
d1lf9vm

Oficjalne pismo w tej sprawie Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" wysłała do Generalnego Inspektora Danych Osobowych, ministerstw pracy, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.

Pracodawcy apelują o objęcie świadków firmowych przestępstw statusem tak zwanego świadka anonimowego. Treść ich zeznań ma być jawna, ale dane osobowe dostępne tylko dla sądu.

Według ekspertów Ministerstwa Sprawiedliwości, wykorzystanie instytucji świadka incognito w procesach z zakresu prawa pracy jest możliwe, ale w indywidualnych przypadkach dotyczących najpoważniejszych przestępstw, których wykrywalność jest niewielka. Należą do nich - malwersacje finansowe, ustawiania przetargów i łapownictwo. Związki zawodowe są przeciwne tego typu rozwiązaniom.

d1lf9vm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lf9vm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj