Trwa ładowanie...

Prace społeczne przez rok za znieważanie w internecie prezydenta RP

• Na rok ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych skazano Grzegorza J. za znieważenie Bronisława Komorowskiego
• W lipcu 2015 roku 43-latek w internetowym komentarzu nazwał ówczesnego prezydenta "podłym łajdakiem" i "niewolnikiem z WSI"

• Grzegorz J. już w przeszłości popełniał podobne czyny
• Wyrok jest nieprawomocny

Prace społeczne przez rok za znieważanie w internecie prezydenta RPŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d22iclr
d22iclr

Karę ograniczenia wolności wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Lublinie 43-letniemu Grzegorzowi J. za znieważanie w lipcu 2015 r. ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w komentarzu zamieszczonym w internecie.

Sąd uznał, że Grzegorz J. publicznie znieważył prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wulgarnymi słowami i skazał go za to na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy z 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. "podłym łajdakiem" i "niewolnikiem z WSI". Oskarżony posługiwał się nickiem "jenotic".

- Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Łaguna.

d22iclr

Jak dodał, przy wymierzaniu kary sąd wziął pod uwagę, że Grzegorz J. już w przeszłości popełniał podobne czyny. Za obraźliwe wpisy znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu.

- Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sąd uznał, że właściwą i adekwatną do stopnia zawinienia karą będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne - powiedział sędzia Łaguna.

Wyrok jest nieprawomocny. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów.

d22iclr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iclr
Więcej tematów