Trwa ładowanie...
dkdrxvi

Poznański Łazarz i Górczyn będą miały bezpośrednie połączenie tramwajowe z ul. Półwiejską

Od lat mieszkańcy poznańskiego Łazarza i Górczyna apelowali, aby zapewnić im bezpośrednią linię tramwajową pozwalającą dojechać do deptaka przy ul. Półwiejskiej od strony ul. Królowej Jadwigi. We wrześniu ich prośba wreszcie zostanie spełniona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznański Łazarz i Górczyn będą miały bezpośrednie połączenie tramwajowe z ul. Półwiejską
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
dkdrxvi

Z Łazarza i Górczyna do centrum Poznania można było do tej pory dojechać dwoma liniami tramwajowymi – „piątką” i „ósemką”. Problem w tym, że obie kursowały niemal identyczną trasą – dopiero z ul. Fredry ta pierwsza skręcała w ul. Gwarną i Święty Marcin, a dalej w Al. Marcinkowskiego i Podgórną, a ta druga w ul. Mielżyńskiego, jadąc dalej w kierunku Śródki.

Mieszkańcom zależało jednak na bezpośrednim połączeniu z ul. Półwiejską – głównym deptakiem Poznania i miejscem, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi mieści się Stary Browar, a także popularne Multikino 51 czy pływalnia przy ul. Chwiałkowskiego. Do Półwiejskiej można teraz co prawda dojechać tramwajem linii nr 5, ale od strony placu Wiosny Ludów. Kto chce dojechać do Starego Browaru czy Multikina, musi się przesiąść na moście Dworcowym, co wydłuża podróż.

O uruchomienie bezpośredniego połączenia od lat apelowali w imieniu mieszkańców radni osiedlowi. Sporo na ten temat mówiono m.in. podczas tegorocznych wyborów do rady osiedla. Jak się okazuje, Zarząd Transportu Miejskiego, postanowił wreszcie spełnić prośbę mieszkańców.

dkdrxvi

- Chcielibyśmy, aby od września takie bezpośrednie połączenie zapewniła linia nr 3, która ma mieć wydłużoną trasę. Do tej pory kursowała z Wilczaka do ronda Śródki, gdzie skręcała do pętli na Zawadach. Od września ma skręcić w kierunku ronda Rataje, stamtąd w ul. Królowej Jadwigi, a dalej na moście Dworcowym skręcić w ul. Głogowską i kończyć trasę na pętli na Górczynie – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy ZTM.

Linia ma kursować od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 19. Na razie nie wiadomo, czy skierowanie „trójki” na Łazarz i Górczyn spowoduje zmianę tras innych kursujących tu linii.

- Na razie za wcześnie, by o tym mówić, ponieważ cały czas „szlifujemy” nowy rozkład. Nawet to, że „trójka” pojedzie tak jak mówiłam, nie jest jeszcze przesądzone na 100 proc. – wyjaśnia Smogulecka.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dkdrxvi

Podziel się opinią

Share
dkdrxvi
dkdrxvi
Więcej tematów