Trwa ładowanie...

Poznańscy "łowcy głów" zatrzymali bandytę poszukiwanego od blisko trzech lat

• 26-latek latem 2013 r. wywiózł do lasu innego człowieka, dotkliwie pobił i okradł • Później ukrywał się w Głogowie • Wielkopolscy policjanci specjalizujący się w poszukiwaniach przestępców, zdołali go właśnie namierzyć i zatrzymać
Share
Poznańscy "łowcy głów" zatrzymali bandytę poszukiwanego od blisko trzech lat
Źródło: KWP w Poznaniu
d3u4gfu

Zatrzymany w tym tygodniu 26-latek był poszukiwany od lipca 2013 r. To wtedy miał wywieźć innego człowieka do lasu, gdzie go dotkliwie pobił, a następnie okradł, zabierając 200 zł oraz zmuszając do podania numeru PIN do karty bankomatowej. Dzięki temu mógł wypłacić i zabrać kolejne 300 zł.

Za tego rodzaju przestępstwo groziło mu 12 lat więzienia, dlatego sprawca zaczął się ukrywać.

- Opuścił Wielkopolskę i układał sobie życie w innej części kraju. Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych zajęli się sprawą w lutym bieżącego roku. Ustalili, że poszukiwany listem gończym 26-latek może się ukrywać w województwie dolnośląskim. 1 marca pojechali do Głogowa, gdzie zatrzymali poszukiwanego w wynajmowanym przez niego mieszkaniu – relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Od czasu popełnienia przestępstwa, zdołał już ułożyć sobie nowe życie w Głogowie, znajdując pracę w jednym z zakładów na terenie miasta.

Został przewieziony do Aresztu Śledczego we Wrocławiu. Jego sprawą zajmie się sąd.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3u4gfu

Podziel się opinią

Share
d3u4gfu
d3u4gfu
Więcej tematów