Trwa ładowanie...

Poznaniaku, jak Ci się mieszka? Ankieta wśród mieszkańców

Trzy tysiące poznaniaków odwiedzą ankieterzy, aby zapytać o to, czy są zadowoleni ze swojego mieszkania, jego okolicy, czego im brakuje i co chcieliby zmienić. Ankiety posłużą do opracowania nowej polityki mieszkaniowej Poznania.

Poznaniaku, jak Ci się mieszka? Ankieta wśród mieszkańcówŹródło: Urząd Miasta Poznania
d403k5h
d403k5h

Polityka mieszkaniowa była jednym z filarów programu wyborczego Jacka Jaśkowiaka, który zapowiadał, że w ciągu czteroletniej kadencji zbuduje w mieście aż tysiące mieszkań komunalnych.

- Trzeba budować kolejne mieszkania - mówi Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny za politykę mieszkaniową. - Trzeba dać mieszkania młodym, a przecież oni potrzebują czasu, by się dorobić i zyskać stabilizację w pracy. Dajmy im warunki, by tu zostali – dodaje.

Do tej pory Poznań nie miał żadnego dokumentu określającego zasady rozwoju mieszkalnictwa, w tym m.in. kryteriów budowy mieszkań. Prace nad jego powstaniem rozpoczęły się dopiero na początku tego roku. Władze miasta chcą, aby dzięki sprecyzowanej polityce mieszkaniowej rozwijało się budownictwo odpowiadające potrzebom poznaniaków niezależnie od ich statusu społecznego i majątkowego.

Najpierw jednak trzeba te potrzeby mieszkańców poznać, dlatego do pracy ruszyli ankieterzy, którzy odwiedzą trzy tysiące poznaniaków, aby zapytać ich o ocenę swoich obecnych warunków mieszkaniowych, a także o to, co chcieliby w nich zmienić. Wśród zadanych pytań pojawią się m.in. te o rodzaj własności lokalu, w którym mieszkamy, o jego układ wnętrza (czy jest zadowalający czy nie), jakie ma pomieszczenia. Istotne dla ankieterów będą też odpowiedzi na pytania o stan techniczny mieszkania, samego budynku oraz jego otoczenia: ulicy, osiedla, dzielnicy. Czy mieszkańcy są zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają? Czy jest tu wszystko, co im jest potrzebne do wygodnego życia: place zabaw, parki, komunikacja publiczna, szkoły, przedszkola i sklepy? Bardzo ważna będzie też odpowiedź na pytanie, jakich lokali poznaniacy potrzebują, ak duże powinno być takie mieszkanie, co powinno mieć i gdzie się znajdować.

d403k5h

Uzyskane odpowiedzi pozwolą na opracowanie rekomendacji w zakresie przyszłej polityki mieszkaniowej miasta, które wspólnie opracują miasto Poznań, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS.

- To powinien być jeden z najważniejszych dokumentów dla miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który w poprzedniej kadencji, jeszcze jako radny miejski zorganizował cykl spotkań z mieszkańcami na ten temat.

Warto wziąć udział w ankiecie, ponieważ nie tylko w ten sposób pomoże się w stworzeniu przyszłej polityki mieszkaniowej miasta, ale też można dzięki temu wygrać nagrody, w tym książki i bilety wstępu do licznych atrakcji turystycznych. Nagrodą główną będzie obiad z Arkadiuszem Stasicą, zastępcą prezydenta Poznania.

Ankietę można wypełnić także przez Internet - wystarczy wejść na stronę www.PotrzebyMieszkaniowe.pl i wypełnić kwestionariusz.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj