Trwa ładowanie...

Poznaniacy zdecydowali, gdzie mają powstać nowe stacje rowerów miejskich

Ponad 20 tysięcy głosów oddali mieszkańcy Poznania w plebiscycie, który zdecydował, gdzie powstanie 13 nowych stacji rowerów miejskich.

Share
Poznaniacy zdecydowali, gdzie mają powstać nowe stacje rowerów miejskich
Źródło: ZTM Poznań, Fot: Maciej Sobczyk
d23i8tj

W tym roku Zarząd Transportu Miejskiego obiecał zbudować aż 13 nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, co w praktyce oznacza niemal podwojenie liczby miejsc, skąd będzie można wypożyczyć jednoślady.

Decyzję o tym, gdzie powstaną nowe stacje, pozostawiono samym mieszkańcom. To oni mieli w trwającym od 19 do 31 maja głosowaniu wybrać ich nowe lokalizacje. Do wyboru było 25 miejsc położonych na terenie całego miasta oraz 6 znajdujących się na terenie kampusu UAM na Morasku.

d23i8tj

- Powyższy podział był podyktowany warunkami technicznymi i możliwościami posadowienia stacji, dbałością o zachowanie spójności systemu i równomierne rozmieszczenie stacji oraz ideą rozbudowy systemu w północnej części miasta, a zwłaszcza w rejonie kampusu UAM Morasko, gdzie odnotowywaliśmy duże zapotrzebowanie na większą liczbę stacji. Stąd także decyzja o budowie jednej ze stacji na Dworcu Sobieskiego – wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Zainteresowanie głosowaniem było całkiem spore – oddano ponad 20 tysięcy głosów, z czego najwięcej padło na kampus Politechniki Poznańskiej na Piotrowie (1765), park Sołacki (1305), skrzyżowanie Głogowska/Hetmańska (1089), Termy Maltańskie (1050), Dębiec (975) i skrzyżowanie Grunwaldzka/Grochowska (974). Nowe stacje powstaną także na Górczynie, przy Akademii Wychowania Fizycznego oraz na rondach Starołęka i Solidarności.

Jeśli chodzi o kampus UAM na Morasku, tutaj głosowanie zadecydowało, że rowery będzie można wypożyczać przy pływalni, Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Nowe stacje rowerów miejskich mają zostać uruchomione już w lipcu. Po rozbudowie system Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 30 stacji i 350 jednośladów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d23i8tj

Podziel się opinią

Share
d23i8tj
d23i8tj
Więcej tematów