Trwa ładowanie...

Poznaniacy pożegnają słonia. Władze zoo apelują, aby przynieść dla niego prezenty

• Yzik, 12-letni słoń z poznańskiego zoo wkrótce zamieszka w parku safari we Włoszech
• Władze Poznańskiego zoo przygotowują dla niego imprezę pożegnalną, na którą zapraszają mieszkańców
• Każdy może przynieść słoniowi prezent

Share
Poznaniacy pożegnają słonia. Władze zoo apelują, aby przynieść dla niego prezentyŹródło: Zoo w Poznaniu
d3h2ddi

Słoniarnię w poznańskim zoo otwarto w 2009 r. To wtedy trafili tu dwaj bracia – Ninio i Yzik. O tym pierwszym usłyszał cały świat po tym, gdy radny PiS Michał Grześ podejrzewał go o homoseksualizm.

Dziś łącznie w słoniarni mieszkają jeszcze trzy samice. Władze zoo od samego początku planowały, że młodszy z samców, Yzik po tym, gdy podrośnie, zostanie przekazany innemu ogrodowi zoologicznemu. Dziś, gdy słoń ma już 12 lat, ten czas nadszedł.

- W naturze samce w tym wieku są najczęściej wypędzane ze stada przez przewodniczkę, by rozpoczęły życie początkowo w tzw. stadzie kawalerskim, a po osiągnięciu pełnej dojrzałości, w pojedynkę – wyjaśniają pracownicy zoo – Czujemy się niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy obserwować rozwój Yzika od dzieciaka do zrównoważonego, wspaniałego młodzieńca. Zoo, do którego jedzie zyska wartościowego członka stada, a opiekunowie słoni - przyjaciela, tak jak jest przyjacielem dla nas - dodaje.

d3h2ddi

Nowym domem dla Yzika będzie park safari we włoskim Fasano. Zanim jednak słoń wyruszy w wielką podróż, władze zoo chcą go pożegnać wspólnie z poznaniakami. Impreza pożegnalna odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 marca. Tego dnia na wewnętrznym balkonie słoniarni co godzinę o 10.15, 11.15 i 12.15 będą czekać opiekunowie słoni, którzy opowiedzą i powspominają, jak Yzik sobie radził ze starszym bratem i niekiedy nadopiekuńczą ciotką Lindą oraz dlaczego przewodniczka Kinga na tak wiele mu pozwala.

- Aby pożegnanie było bardziej uroczyste, prosimy o przyniesienie prezentów dla Yzika. Te jadalne (surowe marchewki, buraki, jabłka, banany)
przyrządzimy i podamy mu na wewnętrznej biegalni podczas pierwszego spotkania o 10:15 – zachęcają pracownicy zoo.

Prezenty dla Yzika można przynosić na portiernię przy ul. Krańcowej do piątku.

W sobotę z okazji imprezy ceny biletów do zoo będą takie, jakie obowiązują w dni powszednie (15 i 8 zł). Dodatkową atrakcją będzie uruchomiona bezpłatna kolejka, która obwiezie odwiedzających po Nowym Zoo.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3h2ddi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h2ddi
d3h2ddi
Więcej tematów