Trwa ładowanie...

Poznaniacy głosują na imię dla osiołka poczętego po "seksaferze" w zoo

Poznańskie zoo zostało zasypane propozycjami imienia dla małego osła, który dwa tygodnie temu urodził się w Starym Zoo. Przed rokiem na jakiś czas rozdzielono jego rodziców po interwencji jednej z radnych PiS-u, bo według niej kopulujące zwierzęta gorszyły dzieci. Teraz ruszyło głosowanie na imię dla osiołka - do wyboru są trzy propozycje.

Share
Poznaniacy głosują na imię dla osiołka poczętego po "seksaferze" w zoo
Źródło: Stare Zoo w Poznaniu
dk5fcs6

Przypomnijmy, że pod koniec września 2014 r. Poznaniem wstrząsnęła prawdziwa seksafera. Radna PiS Lidia Dudziak interweniowała u dyrekcji poznańskiego ogrodu zoologicznego z prośbą o rozdzielenie pary osiołków mieszkających w Starym Zoo. Powodem miało być oburzenie matek, którym nie podobało się, że ich dzieci są tutaj narażone na widok kopulujących osłów.

Dyrekcja zoo początkowo spełniła prośbę radnej – zwierzęta o imionach Napoleon i Antonina zostały rozdzielone, co wywołało protesty w całej Polsce i nie tylko, bowiem absurdalna sytuacja obiła się echem nawet w zagranicznych mediach.

dk5fcs6

W efekcie dyrekcja zoo szybko wycofała się ze swojej decyzji i pozwoliła, aby Napoleon i Antonina znów byli razem, jednocześnie przepraszając za całe zamieszanie. Jak się okazało, harce osiołków przyniosły efekt – Antonina zaszła w ciążę i po roku doczekała się potomstwa (ciąża u osłów trwa 12 miesięcy). 14 października na świat przyszedł mały osiołek.

Władze zoo postanowiły, że to poznaniacy mają sami wymyślić imię dla malucha. Chociaż konkurs ogłoszono zaledwie tydzień temu, liczba propozycji przerosła najśmielsze oczekiwania.

- Bardzo dziękujemy za tak aktywny udział i teraz proponujemy drugą turę wyborów – ogłosili przedstawiciele zoo. – "Wysoka Komisja" w Starym Zoo wyłoniła trzech kandydatów, na których można głosować do 31 października; zwycięży imię, które uzyska najwięcej głosów na Facebooku.

Do wyboru są trzy propozycje:

  1. Barnaba.
  2. Raban.
  3. Tabu.

Głosować można do 31 października na stronie Starego Zoo: www.facebook.com/Zoo-Pozna%C5%84-Official-Site-1475315479348773/.

dk5fcs6

Podziel się opinią

Share
dk5fcs6
dk5fcs6
Więcej tematów