Trwa ładowanie...

Poznaniacy chcą przypomnieć, jak się skacze w gumę i gra w kapsle

Grupa mieszkańców poznańskiego Łazarza postanowiła przypomnieć sobie gry, które były popularne na podwórkach 20 lat temu i zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy.

Poznaniacy chcą przypomnieć, jak się skacze w gumę i gra w kapsleŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d3zkk2s

Kto się wychowywał w latach 80., z pewnością pamięta wspólne zabawy z kolegami i koleżankami na podwórkach. W tamtych czasach trudno było znaleźć dziewczynkę, która nie wiedziałaby, jak się gra w klasy, albo chłopaka, który nie wiedziałby, na czym polega gra w kapsle. Dla współczesnych dzieci to już czysta egzotyka, dlatego grupa mieszkańców Łazarza postanowiła zorganizować spotkanie w parku Kasprowicza i wspólnie przypomnieć zapomniane gry i zabawy.

- Pomyślałem, że warto byłoby te gry sobie przypomnieć, a także pokazać je dzieciom. Może to odciągnie od komputerów nie tylko je, ale także ich rodziców – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Roman Modrzyński, pomysłodawca spotkania i ojciec 9-leteniej dziewczynki. – Wiem, że skacze na skakance, ale jak się gra w gumę, to nie ma pojęcia – dodaje.

Pan Roman swój pomysł rzucił na facebookowym forum Nieformalnej Grupy Łazarskiej i natychmiast wywiązała się dyskusja, która zaowocowała ustaleniem terminu spotkania i propozycją, w co można by zagrać.

d3zkk2s

- Myślę, że to świetny powód, by po prostu się spotkać i bliżej poznać, przecież wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej samej „dzielni” – dodaje Anna Brzezińska, współorganizatorka. – Ludzie umawiają się na wspólne bieganie, więc niby dlaczego nie spotkać się, by poskakać w gumę albo w linkę? – dodaje.

Spotkanie ma charakter otwarty i nieformalny – każdy może przyjść i przypomnieć sobie zabawy ze swojego dzieciństwa albo przyprowadzić swoje dzieci i wnuki, by mogły zobaczyć, jak bawiono się na podwórkach 20 czy 30 lat temu. Zaplanowano m.in. rozgrywki w kapsle, „bejmy pod murek”, „komórki do wynajęcia”, skakanie w linkę i gumę, grę w klasy.

- Nie ma żadnych formalnych organizatorów, mamy nadzieję, że będą nimi wszyscy, którzy przyjdą. Sami nie pamiętamy wszystkich gier i zasad, więc mamy nadzieję, że pojawią się osoby z lepszą pamięcią – mówi Anna Brzezińska.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 12 w parku Kasprowicza na placyku przed wejściem na pływalnię.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3zkk2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zkk2s
Więcej tematów