Trwa ładowanie...

Kajetan P. trafi na kolejną obserwację. Wybrano specjalny zakład karny

Biegli na obserwację mają czas do końca roku.

Kajetan P. trafi na kolejną obserwację. Wybrano specjalny zakład karny
dc27jql
dc27jql

Kajetan P. trafi do aresztu w Poznaniu - informuje RMF FM. W poniedziałek zapadła decyzja o przewiezieniu go na obserwację. Wcześniej przebywał w specjalnym ośrodku w Radomiu. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego w Warszawie.

Jeszcze w tym tygodniu, Kajetan P. zostanie przewieziony z Radomia do Poznania - poinformowało RMF FM. Wybrano specjalny zakład karny z oddziałem psychiatrycznym, który przyjmie podejrzanego.

Na zlecenie prokuratury, Kajetan P. przejdzie w poznańskim areszcie dodatkową obserwację. Od jej wyniku zależy to, czy podejrzany stanie przed sądem, czy też uznany zostanie za niepoczytalnego. Biegli na obserwację mają czas do końca roku. Jak podaje RMF FM - opinia ma być gotowa jeszcze w styczniu.

dc27jql

Brutalne zabójstwo

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że w lutym br. zamordował w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie. Tamtejszy sąd zgodził się na jego ekstradycję; 26 lutego został przewieziony do Polski.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

Źródło: (RMF FM/WawaLove.pl)

dc27jql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc27jql
Więcej tematów