Trwa ładowanie...

Poznań: Rozbito grupę odpowiedzialną za handel narkotykami. 28 osób z zarzutami

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła akt oskarżenia 28 osobom odpowiedzialnym za handel narkotykami na terenie Wielkopolski w latach 2014-2017. Oskarżonym grozi nawet do kilkunastu lat więzienia.

Share
Poznań: Rozbito grupę odpowiedzialną za handel narkotykami. 28 osób z zarzutami
Źródło: flickr.com, Fot: houstondwiPhotos mp
d3mif4w

W latach 2014-2017 sześć osób zajmowało się rozprowadzaniem substancji psychotropowych i odurzających w znacznych ilościach na terenie woj. wielkopolskiego. Jeden z członków tej grupy zdobywał narkotyki poza granicami Polski. Pozostałe 22 oskarżone osoby odbierały towar i sprzedawały klientom indywidualnym.

Śledczym udało się ustalić, że z powodu nielegalnego handlu narkotykami narażono Skarb Państwa na straty w wysokości kilkuset tysięcy złotych. - Grupa przestępcza wprowadziła do obrotu około 17 kilogramów amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych, jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych - powiedział prok. Michał Smętkowski.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu odczytała 28 zatrzymanym osobom akt oskarżenia. Część z nich dobrowolnie się zgodziła na poddanie się karze bez przeprowadzenia procesu sądowego. Oskarżonym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności.

d3mif4w

Podziel się opinią

Share
d3mif4w
d3mif4w
Więcej tematów